יבוא אישי אופניים חשמליות משומשות - פורום יבוא, יצוא ומכס

שאלה חדשה
 • אילן פרוסט

  נשלח ע"יאילן פרוסט 10:15, 25 באוגוסט 2015

  אני תושב חוזר ומביא איתי אופניים חשמליות משומשות שקניתי ממישהו במקום מגורי הולנד,לפי הנתונים האופניים עומדות בתקן הישראלי,עוצמת מנוע,מהירות וכולה,בחברה שהעבירה את המכולה שלי אומרים לי שלא אוכל להעביר את האופניים,כי הם לא עומדות בתקן? ולכן הם יושמדו כביכול.אני לא מוכן סתם ככה לוותר על האופניים. האם מי שהוא יכול ליועץ לי בנושא? כבר ניסיתי את משרד התחבורה,אבל הם שולחים אותי הלוך וחזור,משרד המיסים בראשל״צ אין אפשרות לדבר עם מי שהוא. תודה אילן פרוסט

  השב
 • 15:16, 1 בספטמבר 2015

  בכפוף לאמור בתוספת השנייה לצו ייבוא חופשי, נדרש אישור מעבדה של מכון התקנים לאופניים חשמליים / עם מנוע עזר גם בייבוא אישי. הבדיקה שעושה המכון עולה כ - 23,000 ש"ח והינה בדיקה הורסת. המשמעות היא שאם ברצונך לייבא אופניים חשמליים בייבוא אישי, תצטרך לייבא שתי יחידות לפחות שכן יחידה אחת תהרס בבדיקות. בנוסף, אין לך כל בטוחה שהאופניים שתייבא יעמדו בדרישות הפורמאליות של מכון התקנים.

  תגובה

שוקלים עיסוק יבוא מסין? תורכיה? מדינה אחרת?
הפורום יעסוק בסוגיות שונות בעולמם של העוסקים ביבוא ויצוא, סכסוכים מסחריים בינלאומיים, דילמות בקניין הרוחני, סחורות המובאות ביבוא אישי וכן בעולם המכס - בו כל אחד ואחת מאיתנו עוברים בשדה התעופה.