לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דור

יבוא תאורת לד ואישור מכון התקנים

שלום, ברצוני לייבא ולמכור תאורת לד מסוגים שונים כדוגמת פסי לד (סטריפ לד) שחלקם מסווגים כמוגני מים, נורות לד וכדומה. מדובר ביבוא של פריטים בודדים מכל סוג (כ-5 פריטים במשלוח). נאמר לי לאחר שיחה עם מכון התקנים שיש צורך באישורם, אבקש לברר האם הדבר נכון ואם אני מחוייב באישור מכון התקנים? תודה מראש

איליה

שלום דוד במידה ואם מדובר בתאורת לד 220 וולט הכן נדרש אישור מכון התקנים. במקרה ואם אתה מעוניין ליבוא תאורת לד 12 -24 וולט לרכב נדרש אישור גף צ.מ.ה. של משרד התחבורה

איתר

אני רוצה להתחיל ליבא לארץ מנורות לד ראשיות לרכב (12-24)V ומנורות לפנים הרכב ותאורה לרכבי שטח ( פרוז'קטורי לד ) וכו.... למי אני אמור לפנות?? אני אמור לשלוח דומאות למישהו?? מה התשלום שכרוך באישור זה? תודה מראש

עידן

צור עימי קשר ואשתדל לעזור. עידן-0505932316

דור

בנוסף לשאלתי על מכון התקנים, אבקש לדעת כיצד ניתן להצהיר על "יבוא מסחרי" ולא "יבוא אישי", מאחר ומדובר במשלוחים קטנים המגיעים ישירות לסניף הדואר. תודה

עידן

שלום דור, 1.אכן ישנה דרישה להמציא אישור מכון תקנים. 2.כדי לייבא כמויות מסחריות, אתה חייב לשחרר את הסחורה על שם העסק שלך (ח.פ). אם אינך בעל חברה ישנה באפשרותך לשחרר את הסחורה ביבוא אישי אך ורק אם הטובים משמשים לשימוש עצמי לפי החלטתו של המכס. ישנה דרך נוספת אם אינך בעל חברה-לייבא את סחורה ולכתוב מכתב למכס שמדובר בכמויות קטנות לצורך בדיקת שוק וניתן לשחרר את הסחורה ברשימון "אישי כמסחרי"(כמובן שאת כל הפרוצדורה שציינתי בפניך יהיה חייב לעשות עמיל המכס שלך לפני הנפקת הרשימון). שיהיה בהצלחה,

עדי יניב

לתשומת לבך, הסתרה של ייבוא מסחרי והגדרתו בייבוא אישי מסוכנת ולא חוקית. המכס, אולי לא חכם במיוחד, אבל טפשים הם לא. רשימוני ייבוא הם חלק ממערכת ממוחשבת וקל מאוד לזהות ייבוא סדרתי של פרט מכס מסויים המשוייך למספר תעודת זהות מסויימת. בנוסף, מוצר שייובא לצורך בדיקת שוק אסור באופן מוחלט במכירה.

דור

תודה על התגובה, משתמע מכך שאם הסחורה שאני מקבל היא בכמות מזערית - עלי לקבל אישור מכון התקנים עבור כל חבילה כזו?

עידן

אכן כן. ישנה אפשרות לקבל תקן שנתי או חד פעמי (כל משלוח). כאשר הייבוא לשימוש מסחרי חייב אישור מכון תקנים.

אלי מילר

אבקש לשאול מהו הדין / תקנה ומיסוי במידה ומדובר ביבוא מסחרי לארץ של פסי לד במתח 24 וולט לצורך שילוב תאורת פנים דקורטיבית ללא שנאים מארצות מוצא :המזרח הרחוק או אירופה ותורכיה

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום יבוא יצוא ומכס