משלוח של חלקי חילוף לסלולרי עם לוגו סמסונג (יש לי אישור ממשרד התקשורת לייבוא חלקים וסמארטפוני) - פורום יבוא, יצוא ומכס

שאלה חדשה
 • אמיר

  נשלח ע"יאמיר 22:39, 5 בספטמבר 2016

  שלום רב בבעלותי חברה בע"מ לייבוא חלקי חילוף ומכשירי סלולרי והחברה קיבלה אישור ממשרד התקשורת . כמה ימים המכס עקב לי 2 משלוחים עם לוגו (למרות שהמוצרים הם מקוריים ) . רציתי לציין שהמוצרים השתחררו מהמכס ברישומון ייבוא ואחרי יום נתבקשו לבדיקה פיזית מה עלי לעשות ?? האם המכס יכול לפסול את המוצרים ?? או למנוע ממני לייבוא מוצרים כאלה ??

  השב
 • 10:16, 6 בספטמבר 2016

  זכותו, וגם חובתו לבדוק את המשלוחים המגיעים לארץ. מאחר ואין כל אפשרות ריאלית לבדוק את כל המשלוחים, שהמכס מבצע בדיקות רנדומאליות למשלוחים. במידה ויש התאמה מוחלטת בין החשבונית לתכולה של המשלוח, אין לך ממה לחשוש ולא צריכה להיות לך מניעה לייבא מוצר זה גם בעתיד. סוגייה נוספת - שימוש בסימני מסחר מוגנים. בהנחה שהטובין המיוביאים לא מפרים וכי הם אכן מיוצרים על ידי היצרן המורשה לעשות שימוש באותם סימני מסחר. במידה והכל תקין, אין לך מה לדאוג למעט עלויות נוספות הכרוכות בבדיקה. במידה ויש חשד להפרה של סימני מסחר, המכס רשאי לעכב, להחרים וגם לקנוס. רגע האמת הגיע

  תגובה

שוקלים עיסוק יבוא מסין? תורכיה? מדינה אחרת?
הפורום יעסוק בסוגיות שונות בעולמם של העוסקים ביבוא ויצוא, סכסוכים מסחריים בינלאומיים, דילמות בקניין הרוחני, סחורות המובאות ביבוא אישי וכן בעולם המכס - בו כל אחד ואחת מאיתנו עוברים בשדה התעופה.