• 26 במרץ 2017

    יבוא משחק ילדים מבין לאדם פרטי

    שלום, אני מעוניין לקנות מבין כמות משחקי קופסא שנחשבת לסיטונאית ( ארגז של 48 יחידות). אני בן אדם פרטי בלי רשיון יבוא. כדי להביא את הפריט לארץ חד פעמי ההתחלה האם אני צריך רשיון יבוא ומה עלי לקחת בחשבון?

    26 במרץ 2017
  • 26 במרץ 2017

    יבוא משחק ילדים מבין לאדם פרטי

    שלום,
    אם אינך עוסק פטר ו/או עוסק מורשה ו/או חברה בע"מ, אין באפשרותך לייבא בכמות מסחרית.
    אגף המכס מתייחס לפעולות מסוג זה כ"הברחה של טובין מסחריים במסווה של יבוא אישי" העלול לגרור בצידה סנקציות פליליות וכו'.
    כידוע לך, משחקים לילדים ביבוא מסחרי דורשים המצאת אישור מכון תקנים כאשר ביבוא אישי אין דרישה להמצאת האישור. ישנה באפשרותך לייבא משחקים לילדים ביבוא אישי כל עוד תוכל להוכיח שהמשחקים הם לשימושך האישי בלבד ולא למכירה (והכל עפ"י סעיף 2ג1 לצו יבוא חופשי).
    ישנה אפשרות לייבא בכמויות קטנות לצורך בדיקת שוק, כמובן בכפוף לאישור מוקדם ע"י אגף המכס.
    כל פעולה אחרת שתבצע ללא אישור מוקדם עלולה לגרום לחילוט הטובין בתוספת קנסות עפ"י פקודת היבוא והיצוא.

    בהצלחה

    26 במרץ 2017
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?