כתיבת שם משפחה בתעודת התואר הראשון - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • ליעד

  נשלח ע"יליעד 23:43, 18 ביולי 2013

  שלום רב. נקלעתי לבעיה, לפני חודש היה לי טקס חלוקת תואר ראשון. שבוע לפני הטקס חלוקת התארים התקשרתי לראש המנהל של המכללה ושאלתי אותו אם אפשר לשנות את שם משפחתי. הוא השיב שהתעודות כבר הודפסו והוחתמו ולא ניתן לשנות שם משפחה. חלפו יומיים הוא התקשר שוב ואמר לי שהמכללה אינה נוהגת לעשות כך, אבל לפנים משורת הדין הם ישנו את שמי. הלכתי למשרד הפנים וביקשתי לשנות את שם משפחתי, מילאתי טופס ושמי שונה. חלפו שבועיים והטקס חלוקת התארים היה וקיבלתי תואר עם שם משפחתי החדש. לא הייתי שלם עם ההחלטה לשינוי שם משפחתי, וכעבור יומיים מחלוקת התארים שלחתי מכתב למכללה להחזיר לי את שמי המקורי, במקביל פניתי למשרד הפנים בבקשה להחזיר לי את שמי הישן לת"ז.משרד הפנים אישר לי לחזור לשם משפחתי הישן. פניתי שוב למכללה בבקשה לרישום שמי הישן הת"ז, נעניתי בשלילה. כמה נקודות חשובות לציון: 1. התעודה הישנה כבר הודפסה והוחתמה, יש לי מייל המוכיח זאת. כלומר התעודה הוצאה והית קיימת,היא הוחלפה בתעודה עם השם החדש. 2. על תמונות המחזור ובעיתון המכללה מופיע שמי הישן. וגם שנה ליפני קיבלתי זכאות לתואר עם השם הישן שלי. אני רוצה ללכת עם התיק הזה לבית המשפט בתביעה לרשום את שמי המקורי שמופיע בת"ז בתעודת גמר. אני אשמח לקבל חוות דעת בנושא. תודה על תשומת הלב

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  11:41, 21 ביולי 2013

  אם כפ שאתה מתאר משרד הפנים החליף שוב את שמך בתעודת הזהות כל שנותר לך הוא לחזור ולבקש מהמכללה הנפקת תיעוד עם השם הנוכחי.
  במידה ותחליט לתבוע את המכללה פנה לעו"ד אזרחי.

  תגובה
 • 18:54, 21 ביולי 2013

  תודה רבה

  תגובה
 • 03:57, 24 במאי 2014

  ליעד שלום, אני שרויה בבעיה דומה, אני מעוניינת כעת להחזיר את שם משפחתי הקודם וזאת לאחר שביצעתי לפני כשבועיים שינוי במשרד הפנים, האם לא מתעורר קושי בהחזרת השם הקודם כאשר פונים למשרד הפנים?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.