שתי שאלות - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 10:47, 13 באוקטובר 2013

  שלום רב, 1. תאריך הראיון של בן זוגי נקבע ל- 24.12.2013 אך האשרה של בן זוגי מסתיימת קודם לכן בתאריך ה- 17.12.2013 ( בן זוגי יהיה ללא אשרה במשך 9 ימים). האם הדבר יכול לגרום לתסבוכת כלשהי מול משרד הפנים וביטוח לאומי? 2. אני ובן זוגי (אנחנו זוג חד מיניים) נמצאים בהליך מדורג מאז 2006.בדצמבר השנה (2013) אנו מסיימים 4 שנים בויזת א/5 האם נוכל להגיש בקשה להתאזרחות או רק לתושבות קבע האם התאזרחות אפשרית רק לזוג נשוי? כ"כ בכוונתנו להתחתן בניו יורק במהלך החודש הקרוב? האם תהיה לכך משמעות כלשהי במשרד הפנים? האם עלולים לבקש מאיתנו להתחיל את ההליך המדורג מהתחלה, הפעם כזוג נשוי? האם אזרחות ניתנת גם לזוגות חד מיניים שנשואים? בברכה ותודה, דני

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  11:26, 15 באוקטובר 2013

  שלום רב
  לשאלתך הראשונה, אין כל מניעה כי בן הזוג ישאר ללא אשרה 9 ימים כשהתור קבוע במחשב משרד הפנים ויש לכם הזמנה להמשך טיפול.

  לשאלתך השניה, התאזרחות בסוף ההליך המדורג היא רק לבני זוג נשואים (כעבור 5 שנים) לפי נוהל בני זוג נשואים בשונה למי שמטופל לפי "נוהל חיים משותפים" המיועד לבני זוג שאינם נשואים ובני אותו מין שכן מי שאינו נשוי רשאי לאחר 7 שנים להגיש בקשה למתן "תושבות קבע".

  אם בעתיד תינשאו תוכל לדרוש את רישום הנישואים והענקת אזרחות מכוח הנישואים לבן זוג מאותו המין אך אני בספק רב אם בקשתך תיענה בחיוב, כמובן שעל כל החלטה שאינה סבירה או מפלה ניתן להגיש ערעור, השגה ואף פניה לבית המשפט המוסמך.

  בהצלחה
  עו"ד דור פנק

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין יהושע פקס

מנהל הפורום: עורך דין יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.