מה עדיף להנשא בחו"ל ולהגיע לארץ או לחיות חיים משותפים ואז להנשא בארץ - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • פלוני

  נשלח ע"יפלוני 13:25, 29 באוקטובר 2013

  שלום עו"ד דור פנק הנכבד אשמח אם תוכל לעזור לי בקצת מידע שיעזור לי לקבל החלטה חשובה בחיי יש לי בת זוג / חברה שחייה באוקראינה , היא לא יהודיה אני יהודי שמעוניין להנשא כדת משה וישראל ולחיות עם זוגתי בארץ ברור לנו כי אנו רוצים להנשא אך הבאת ילדים לעולם אפשרית רק לאחר הגיור של בת הזוג עתה עומדות בפנינו שתי אפשרויות האחת להתחתן באוקראינה נשואים אזרחיים ואז להגיע לארץ [ ובהמשך לאחר תהליך גיור להנשא כדת משה וישראל-(כמ"ו) ] השנייה להזמין את העלמה לארץ לחיים משותפים , להתחיל תהליך גיור ובתום התהליך להנשא נישואים כמ"ו אין לי מושג מה הייתרונות והחסרונות בשתי הדרכים מבחינת המעמד שלה אודה לך אם תאיר את עיניי תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  11:10, 5 בנובמבר 2013

  שלום רב
  העניין נתון לבחירתך קחו בחשבון שעניין הגיור הרשמי הוא עניין סבוך וארוך וכי על מנת להנשא לבסוף כדמו"י עליהם לעבור את הגיור בבית דין מוסמך המוכר על ידי הרבנות, אציין כי ישנם בתי דין חרדיים שאינם מוכרים על ידי הרבנות הראשית כך שיש לנקוט זהירות טרם תחילת הליך הגיור.
  בימים האחרונים פורסם כי תיתכן חקיקה חדשה בנושא גיור ויתכן כי הדבר יקל עליכם.
  נכון לימים אלה על מנת להתחיל בהליך גיור על המועמד לגיור להיות אזרח ישראלי והחריג הוא מי שמחזיק בתעודת זהות ארעית יכול לפנות לוועדת החריגים ולבקש להתחיל בהליך.
  מי שנשוי לישראלי רשאי לקבל תעודת זהות ארעית בתוך 6 חודשים מהנישואים ומי שאינו נשוי לאחר 3 שנים של זוגיות שהוכרה על ידי משרד הפנים.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין יהושע פקס

מנהל הפורום: עורך דין יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.