הארכת שהות תייר - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • סיגלית

  נשלח ע"יסיגלית 15:23, 23 בדצמבר 2013

  יש לי חבר קרוב תייר שהכרתי אותו לפני כשנתיים בזמן טיול באנגליה, הוא יליד אנגליה. הוא בן 52. נרקם קשר חברי חם בינו לביני ומשפחתי. הוא התארח בביתנו כבר מזה 3 פעמים וכן אנו התארחנו בביתו מזה פעמיים באנגליה. אישתו נפטרה לפני כשנתיים ולאחר ביקוריו בארץ, ברצונו להישאר כאן ולא באנגליה. כעת הוא נמצא בארץ עם ויזת תייר לשלושה חודשים, עברו כבר חודשיים, השאלה מה ניתן לעשות על מנת שיוכל להישאר כאן וגם אם זה אומר לעזוב כל שלושה חודשים ולחזור. האם יכול לעשות זאת ללא הגבלת פעמים בשנה? מה צריך לומר להם במשרד הפנים כדי לאפשר זאת וראוי לציין שאינו תלוי מקור פרנסה או כל תלות אחרת מהמדינה ויש באפשרותו להוכיח שיכול להתקיים מבלי לעבוד. אודה על תשובתך המפורטת.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  08:28, 25 בדצמבר 2013

  שלום רב
  תייר אינו יכול לצאת מישראל ולהכנס מרצונו (למרות שהוא ממדינה הפטורה מאשרת כניסה) ויתכן שבפעם הבאה כניסתו תסורב והמשמעות היא החזקה במתקן מסורבים(כליאה) עד להרחקה ואיסור גורף לכניסה לישראל 10 שנים.
  ניתן להגיש בקשה מנומקת להארכה בלשכה כתייר או לחלופין אם במהלך תקופת שהייתו הכיר בת זוג ישראלית ניתן להסגיר מעמדו על בסיס הקשר הזוגי (ללא נישואים)

  תגובה
 • 16:39, 29 בדצמבר 2013

  תודה רבה על תגובתך. אכן הכיר כאן בחורה ישראלית והם גרים יחד בדירתה. הוא נמצא כאן מ- 20/10/13 ותאריך הטיסה שלו חזרה לאנגליה הנו בתאריך 18/1/14. אם כן, מה עליו לעשות עכשיו? האם לגשת למשרד הפנים ולספר שהכיר כאן מישהי והם רוצים לחיות יחד וכך יוכל להישאר כאן? או שצריך עזרת עו"ד.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  13:20, 31 בדצמבר 2013

  מומלץ לקבל יעוץ פרטני על מנת להגדיל את סיכויי הארכת האשרה שלו

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.