לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
מיכאל

תקופת המתנה לתייר שכבר היה בישראל תקופה

שלום אמי שהתה בישראל במשך 9 חודשים , לצורך טיפול בילד . היא קיבלה פעמיים אישור הארכת אשרת תייר ב2 . בתום 9 חודשים היא עזבה את הארץ וכעת היא מעוניינת להגיע שוב. אני יודע שיש תקופת המתנה - תקופה שהיא חייבת להיות בחו"ל על מנת שתאושר לה שוב להיכנס לארץ רציתי לשאול מה היא תקופת ההמתנה תודה מראש

עורך דין יהושע פקס

מיכאל שלום, בחוק הכניסה לישראל אין התייחסות ספציפית לתקופת צינון בין ביקור לביקור. פקידי ביקורת גבולות בנתב"ג לעיתים אומרים לתיירים נכנסים כי אסור לשהות בישראל למעלה מ- 3 חודשים בכל שנה קלנדרית. בכל אופן, אין מניעה חוקית לביקור חוזר גם לאחר שהות ארוכה בארץ בתור תייר/ת עפ"י החוק הישראלי. יחד עם זאת, מבחינה מעשית, על מנת למנוע סירוב כניסה, מכיוון שהתיירת שהתה בארץ תקופה ממושכת, ההמלצה שלי היא לשהות מחוץ לישראל לתקופה משמעותית ביותר (מעל לשנה). בכל מקרה לא הייתי ממליץ לנסות לחזור לפני חלוף חצי שנה לפחות, אלא אם כן יש סיבה משמעותית לחזרה לפני. כמו כן, בביקור הבא של האימא מומלץ כי היא תגיע עם הוכחות מרובות לכך שמרכז חייה במדינת מוצאה וכי יש דברים הקושרים אותה לשם כמו עבודה, בית, יחסים עם המשפחה, הבהרות בנוגע לשהייתה בארץ, הצגת כרטיס טיסה חזור וכו' על מנת להפיג חששם של פקידי ביקורת הגבולות כי היא עלולה להשתקע או לעבוד בארץ באופן בלתי חוקי. בברכה, עו"ד יהושע פקס

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משרד הפנים