החלפת ויזת עבודה לידועים בציבור לעובד סיני - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 13:14, 10 באוקטובר 2012

  שלום, יש לי חבר סיני מספר חודשים שהויזת עבודה שלו עומדת להסתיים עוד חודשיים. אני יכולה לגשת איתו למשרד הפנים ולשנות לויזה של זוגות למרות שהוא בארץ 6 שנים? בכוונתו גם להתגייר אך החוק בארץ מתיר גיור רק אחרי שנתיים של נישואים אזרחיים. אם זה אפשרי, אילו מסמכים הוא צריך להביא והאם הוא צריך לטוס פיזית לסין כדי להביא אותם? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  10:07, 11 באוקטובר 2012

  שלום רב,
  הלוואי והדברים היו פשוטים כפי שאת מציינת.. לגשת איתו למשרד הפנים ולשנות לויזה של זוגיות..

  באופן עקרוני , ניתן לשנות מעמד מאשרה של עובד זר לאשרה על בסיס הזוגיות (אשרה על בסיס חיים משותפי עם או ללא נישואים) אך מדובר בהליך מדורג ארוך ומורכב , יש להציג בכל שלב בהליך (מידי שנה) הוכחות על מגורים משותפים וקשר זוגי כן ואמיתי ומסמכים רשמיים מאומתים מסין.
  בנוגע למסמכים - אין חובה כי הוא יטוס לחו"ל להביא את המסמכים אלא מיופה כוח יכול להביא את המסמכים עבורו.
  בנוגע לגיור - הליך גיור מוכר הוא הליך ארוך מאוד ויש צורך באישור ועדת חריגים על מנת להתחיל בהליך.

  למידע נוסף אמליץ לך לפנות לייעוץ משפטי פרטני על מנת להמנע מטעויות העלולות להביא אתכם למצב של ביטול אשרתו , דחיית הבקשה והרחקתו מישראל.

  תגובה
 • 04:48, 23 באוקטובר 2012

  שלום,
  תודה על התשובה.
  הוא משיג את המסמכים מסין שצריך על מנת להקנות מעמד ידועים בציבור. אין בעיה להוכיח כל שנה.
  הבעיה היא שויזת העבודה שלו נגמרת בדצמבר ולכן חייבים להאריך לו את הויזה לפחות עד שיהיו לו את המסמכים. אני אגיש בקשה למשרד הפנים, מחלקת אשרות על מנת לקבל הארכה.
  נשמח לפנות ליעוץ, אך כרגע לא מתאפשר כלכלית..
  תודה רבה.

  תגובה
 • 19:37, 2 בפברואר 2017

  אחיינית שלי עובדת בהודו הויזה שאושרה לה , החבר שלה נמצא אף הוא בהודו ומעוניין הויזה עבודה של ידועים בציבור , האם מבצעים הליך כזה בארץ או בהודו , ואם מתבצע בארץ - למי עליהם לפנות לביצוע ההליך ואיזה מסמכים יש להמציא

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

  יהושע פקס, עורך דין,מנהל הפורום

  14:27, 3 בפברואר 2017

  שלום אילנה, הליך פתיחת תיק חיים משותפים עבור בני זוג ידועים בציבור נעשה מול משרד הפנים, רשות האוכלוסין וההגירה בלשכת משרד הפנים הקרובה למקום המגורים כפי שמופיע בתעודת הזהות. יש רשימה ארוכה של מסמכים שצריכים להגיש. המסמכים החשובים הם תעודת לידה, תעודה המעידה על מצב אישי (רווק, גרוש, נשוי) ותעודת יושר מהמשטרה אשר מוכיחה כי אין עבר פלילי. כל המסמכים שמגיעים מחו"ל צריכים לעבור הליך של אימות של אפוסטיל או חותמת של הקונסוליה הישראלית בהודו. כמו כן, תרגום נוטריוני בישראל לעברית במידת הצורך, בהתאם לשפה. חוץ מזה, צריכים להוכיח חיים משותפים, תמונות, מכתבים, תשלום חשבונות ועוד. אשמח לסייע לאחיינית שלך בהליך הבאת בן הזוג הזר, אזרח הודו, לישראל וקבלת מעמד חוקי בארץ. בברכה, יהושע

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.