הוכחה לשינוי כתובת - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 10:54, 28 באפריל 2015

  לאחרונה ביקשתי לשנות את כתובתי במשרד הפנים. אין לי כל זכויות בכתובת החדשה ואיני משלם שכ"ד אלה מתגורר שם ברשות מירב ימות השבוע. לאחר שהגשתי הודעה וספח למשרד הפנים, הודיעו לי בטלפון כי על פי דרישת המועצה המקומית, אני חייב לקבל את אישור המועצה המקומית ולספק הוכחות שאני מתגורר בכתובת החדשה. שעות הקבלה במועצה הן שעתיים בשבוע בזמן שאני עובד. למיטב הבנתי מלאתי את חובתי להודיע על מעני החדש למשרד הפנים ולא ברור לי מדוע אני צריך לקחת חופש ולספק הוכחות. האם הבנתי נכונה? איני חייב, על פי החוק, להוכיח דבר מעבר להודעה? האם כללי המועצה המקומית גוברים על החוק ומשרד הפנים?

  השב
 • 11:45, 28 באפריל 2015

  להבהיר -
  1. אין כל משמעות כלכלית בכתובת החדשה.
  2. אין לי שום בעיה שאופיע ללא כתובת במשרד הפנים
  3. כל רצוני הוא לוודא שעמדתי בדרישות החוק.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  08:17, 29 באפריל 2015

  אתה יכול להמציא תצהיר אישור מפורש מבעל הדירה על כך שאתה מתגורר בכתובת זו ואינך משלם שכירות , יתכן ואם אתה משלם את החשבונות ואלה ירשמו על שמך אלה יהוו חיזוק לטענתך אודות המגורים

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.