קביעת גיל - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • ערן

  נשלח ע"יערן 16:56, 29 באוקטובר 2012

  טוב, אבי ז"ל נפטר לפני מס' חודשים. בתעודת הזהות שלו נרשם תאריך לידתו : 00.00.1947. לאבי ולאימי יש משכנתא על הדירה. כאשר פניתי לבנק למשכנתאות נאמר לי שאנו לא זכאים לביטול חלקו של אבי במשכנתא כיוון שהביטוח נגמר בגיל 65. לפי מה שנאמר ע"י אימו של אבי לפני שנפטרה, תאריך הלידה של אבי הוא כזה, שביום פטירתו הוא לא הגיע לגיל 65, אך בתעודת הזהות, כאמור, זה לא צויין. מה ניתן כעת לעשות ? המון תודה, ערן

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  09:07, 31 באוקטובר 2012

  שלום רב,
  באופן עקרוני ניתן לנסות לאתר דרך מחלקת מרשם במשרד הפנים את תעודת הלידה במידה והייתה כזו או אולי הצהרה על גיל שנמסרה בעבר למשרד הפנים.
  אפשרות נוספת היא לגשת לבית המשפט ולבצע הליך של הצהרת גיל ע"פ עדים שמכירים את הנפטר.. יחד עם זאת (ואיני מתמצא בדיני ביטוח) ככל שידוע לי לעיתים חברות הביטוח מתנות את ההצהרה על גיל לפני הפטירה ולא לאחריו , בהתאם לתנאי הפוליסה, כך שיתכן ותאלצו להמתין עד לסוף השנה הקלדנרית (עוד כחודשיים) ולפנות שוב לבנק..
  אמליץ לך להתיעץ עם עו"ד המתמחה בדיני ביטוח.
  בהצלחה

  תגובה
 • 09:37, 31 באוקטובר 2012

  תודה רבה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.