חיים משותפים- עובדת זרה - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 20:44, 30 בדצמבר 2012

  מזה 7 חודשים אבי חי עם עובדת זרה, חיים משותפים עם הבנה ומסתדרים מצויין. הויזה של העובדת הזרה נגמרה לפני חודש, וכרגע נמצאת על אשרה זמנית מכיוון שהם בהליכים של הקמת חוזה של חיים משותפים עם משרד הפנים. העניין לוקח המון זמן והיום היתה פגישה והפקידה שאלה אותם שאלות ובדקה תמונות ומכתבים ועדויות. כרגע אנחנו עומדים בפני ועדה. אבל הבעיה היא כזאת- העובדת הזרה היתה לפני כן בחיים משותפים עם מישהו אחר אשר לא עלו יפה והם נפרדו. בזמן הזה נתנו לה ממשרד הפנים אישור שהייה לשנה תוך כדי חיים משותפים האלה. לפני כן היתה בארץ ללא אשרה במשך 7 שנים. ז"א שאחרי שבע השנים ללא ויזה היא הכירה מישהו וקיבלה ויזה לשנה ואז נפרדה ממנו (הוא גירש אותה). לפני ה- 7 שנים היתה לה אשרת עבודה במשך כמה שנים. הפקידה היום אמרה שבגלל שהיא שהתה בארץ ללא ויזה 7 שנים - הועדה לא תאשר לה ויזה וחיים משותפים עם אבי. אבל לי זה לא ברור - אם לפני שנה נתנו לה ויזה לשנה עם חיים משותפים - אז האם יש סיבה לחשוש שהפעם לא יאשרו? אז איך אישרו לה בפעם האחרונה ואף אחד לא עשה בעיות? (אם לפני כן בדיוק היא היתה ללא רשיון)? האם יתכן שפקידה אחת תגרום לכך שלא יאשרו לה ויזה ואחרת לא?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו״ד דור פנק,מנהל הפורום

  22:24, 30 בדצמבר 2012

  שלום רב
  מדברייך ומנסיוני אני למד כי מבחינת פקידת משרד הפנים בת זוגו של אביך עושה כל שביכלתה על מנת להשאר בישראל ( זוגיות) ולכן כשיש חשש לכנות הקשר הבקשה לא תאושר.
  עצם זה שהיא שהתה בעבר ללא אשרה זו וזוגיות קודמת זו עילה להעברת התיק לבחינה במטה רשות ההגירה בירושלים.
  כל או כך יש לכן זכות ערעור אחת על החלטה, זכות להגיש השגה לוועדת ההשגה לזרים וכן זכות הגשת עתירה מנהלית לו ועדת ההשגה תדחה אף היא את הבקשה.
  בנסיבות המקרה המורכבות אמליץ לכם לפנות לייעוץ פרטני.
  בהצלחה

  תגובה
 • 23:14, 30 בדצמבר 2012

  מודה מאוד.
  בהמשך לכך - אין שום חשש לגבי כנות הקשר. הם יחד מטיילים מבלים, יוצאים לסןפ"ש, מבשלים ועושים קניות. יש תיעוד להכל. הבעיה היחידה שהפקידה מצאה היא בכך שבעבר לא היתה לה אשרה שבע שנים.
  עד כמה בעיה ספציפית זו עלולה להפריע להחלטת הועדה?
  לפני שנה אישור לה "חיים משותפים" אע"פ שבעבר יש את השבע שנים האלו.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  דור פנק,מנהל הפורום

  23:35, 30 בדצמבר 2012

  שלום רב,
  מאחר ומדובר בסבב שני עם ישראלי ההחלטה אמורה להיות של מטה הרשות ולא של וועדה לשכתית.. מן הסתם הוועדה הלשכתית תדחה את הבקשה שלכם לאור המלצה שלילית של הפקידה המטפלת והמטה יאשר את החלטת הסירוב (בהנחה והתיק יעלה למטה)
  אם מדובר בקשר אמיתי ורציני ששווה לאביך להלחם עליו, פנו לייצוג משפטי והלחמו על זכותו לחיי זוגיות בישראל עם בחירת ליבו.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.