חיה עם בן זוג לא ישראלי מזה 4 שנים - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • נורית

  נשלח ע"ינורית 14:24, 20 בינואר 2013

  אני חיה עם בן זוג לא ישראלי בארץ כבר 4 שנים, ומתוכם 3 שנים יש לו אשרת עבודהB1. לפני כחודש התחתנו חתונה אזרחית בקפריסין וחשבנו שזה יוכל לזרז תהליכים אבל כשהגענו למשרד הפנים אמרו לנו שהוא מקבל עכשיו רק תושב ארעי (ולא קבע) ל4 שנים, ורק אחר כך תושב קבע ורק אחכ אזרחות במידה והכל בסדר. זה ממש נראה לנו לא הגיוני להיות בתוך כל התהליך הזה בסופו של דבר יותר מ-10 שנים,אנחנו לא כאלה צעירים...האם חתונה אזרחית לא אמורה לקצר במקרים כמו שלנו תהליכים? הוא לא בא במיוחד לארץ עכשיו ולא התחתנו כאיזה טריק של הרגע האחרון והתהליך כבר ממש ארוך...תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו״ד דור פנק,מנהל הפורום

  15:34, 20 בינואר 2013

  שלום רב,
  ראשית ברכות לרגל נישואיכם.
  בהתאם לנהלי משרד הפנים מי שנישא בחלוף 6 חודשים מנישואיו מקבל א/5 תעודת זהות ארעית למשך 4 שנים ורק בשנה החמישית ניתן להגיש בקשה להתאזרח, תושב קבע מקבל מי שנמצא בהליך חיים משותפים ללא נישואים!!!
  יש לבחון מתי התחלתם בהליך ״חיים משותפים״ היות ובנוהל הישן בחלוף שנה של ב/1 על בסי חיים משותפים בן הזוג אמור לקבל א/5 ולפי הנוהל החדש בחלוף 3 שנים של ב/1 מקבלים א/5.
  יש מקרים בהם ניתן לקצר את ההליך ולבקש להכיר בתקופת בחלק מהתקופה בה האשרה הייתה על בסיס החיים המשותפים כתקופה מצטברת להליך נישואים.
  נוכל לבחון עניינכם באופן פרטני ואתם מוזמנים לייעוץ אישי.
  בהצלחה
  עו״ד דור פנק

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.