• 20 בינואר 2013

  חיה עם בן זוג לא ישראלי מזה 4 שנים

  אני חיה עם בן זוג לא ישראלי בארץ כבר 4 שנים, ומתוכם 3 שנים יש לו אשרת עבודהB1. לפני כחודש התחתנו חתונה אזרחית בקפריסין וחשבנו שזה יוכל לזרז תהליכים אבל כשהגענו למשרד הפנים אמרו לנו שהוא מקבל עכשיו רק תושב ארעי (ולא קבע) ל4 שנים, ורק אחר כך תושב קבע ורק אחכ אזרחות במידה והכל בסדר. זה ממש נראה לנו לא הגיוני להיות בתוך כל התהליך הזה בסופו של דבר יותר מ-10 שנים,אנחנו לא כאלה צעירים...האם חתונה אזרחית לא אמורה לקצר במקרים כמו שלנו תהליכים? הוא לא בא במיוחד לארץ עכשיו ולא התחתנו כאיזה טריק של הרגע האחרון והתהליך כבר ממש ארוך...תודה מראש

  20 בינואר 2013
 • מנהל הפורום עו״ד דור פנק 20 בינואר 2013

  חיה עם בן זוג לא ישראלי מזה 4 שנים

  שלום רב,
  ראשית ברכות לרגל נישואיכם.
  בהתאם לנהלי משרד הפנים מי שנישא בחלוף 6 חודשים מנישואיו מקבל א/5 תעודת זהות ארעית למשך 4 שנים ורק בשנה החמישית ניתן להגיש בקשה להתאזרח, תושב קבע מקבל מי שנמצא בהליך חיים משותפים ללא נישואים!!!
  יש לבחון מתי התחלתם בהליך ״חיים משותפים״ היות ובנוהל הישן בחלוף שנה של ב/1 על בסי חיים משותפים בן הזוג אמור לקבל א/5 ולפי הנוהל החדש בחלוף 3 שנים של ב/1 מקבלים א/5.
  יש מקרים בהם ניתן לקצר את ההליך ולבקש להכיר בתקופת בחלק מהתקופה בה האשרה הייתה על בסיס החיים המשותפים כתקופה מצטברת להליך נישואים.
  נוכל לבחון עניינכם באופן פרטני ואתם מוזמנים לייעוץ אישי.
  בהצלחה
  עו״ד דור פנק

  20 בינואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?