רישום קטין שנולד בחו"ל לאזרח ישראלי ואם זרה - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • חיים

  נשלח ע"יחיים 19:01, 6 במאי 2013

  שלום , אני מסייע לאדם שהוא אזרח ישראלי, המתגורר כעת ברוסיה. הוא התחתן עם מקומית, גרושה ולהם ילדה. כעת, הגיע לישראל וביקש לרשום את הילדה כבתו, אך נענה ע"י הפקיד כי כיוון שהילדה נולדה שבעה חוד' לאחר נישואיו לאם הילדה, לא מוכנים לרשום אותו ומבקשים בדיקת אבהות, כתנאי לרישום. ידוע לי על הלכה של בג"צ שפסלה נוהג זה של משרד הפנים, אלא כמוצא אחרון. מה ניתן לעשות? האם צריך לבקש סעד מבית משפט לענייני משפחה? אודה להתייחסותך, חיים

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  10:19, 7 במאי 2013

  שלום רב
  בשלב ראשון ניתן להגיש ערר על ההחלטה למנהל הלשכה בה ניתנה ההחלטה.
  האפשרות השניה הא להגיש תביעה לבית המשפט לענייני משפחה להכרה באבהות ולהביא הוכחות על קשר זוגי טרם הנישואים ואז בית המשפט ידרש להכריע אם לתת פסק דין הצהרתי אודות האבהות עם או ללא בדיקת סווג רקמות, אבהיר כי גם לצורך ביצוע בדיקת סווג רקמות יש צורך בצו של בית המשפט לענייני משפחה ובהתאם לתוצאות הבדיקה ניתן פס"ד המורה למשרד הפנים לרשום את הקטין כאזרח ישראלי.

  תגובה
 • 10:28, 7 במאי 2013

  תודה רבה

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין יהושע פקס

מנהל הפורום: עורך דין יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.