open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 1 בפברואר 2018

            שינוי שם האב הביולוגי בתעודת זהות

            שלום, הנני נשואה פעם שנייה ואת בתי מהנישואים הראשונים בעלי מגדל אותה מגיל שנתיים, כאב לכל דבר ועניין. כיום היא בת 21. אף פעם לא היה לה קשר עם האב הביולוגי. כשהייתה קטינה, שינינו את שם המשפחה בהסכמתו. בתי רואה בבעלי כאבא בכל רמח איבריה. היא לא מעוניינת ששמו של אביה הביולוגי יופיע בתעודת זהות ולא הסבא... אלא, שמו של בעלי שגידל אותה כל חייה... האם זה אפשרי?

            1 בפברואר 2018
          • מנהל הפורום יהושע פקס 6 בפברואר 2018

            סיגל שלום,
            לפי חוק השמות, תשט"ז-1956 - לא ניתן לשנות את שם האב הקבוע.
            בסעיף 9-א' מדובר בעיקר על אדם שטרם מלאו לו 16 ושמו של אביו לא ידוע - לא במקרה שלך.
            לעומת, אם היא אומצה באופן חוקי על ידי בעלך מהנישואים השניים אז סעיף 5-ב' לחוק השמות כן מאפשר לבצע שינויים קצת מעבר להלן ציטוט מהחוק
            "(ב) קטין שאומץ על פי הוראות סעיף 3(1) ו-(2) לחוק אימוץ ילדים, התשמ"א-1981 (להלן – חוק האימוץ), יישא נוסף על שם משפחת מאמצו את שם משפחת הוריו מולידיו, וכן יירשם כשם הורהו בפרט הרישום במרשם האוכלוסין, שם הורהו מולידו, זולת אם ביקש המאמץ אחרת או הורה בית המשפט אחרת מטעמים מיוחדים של טובת הילד; סעיף קטן זה לא יחול אם ניתן צו האימוץ על פי הוראות סעיף 25(2) לחוק האימוץ."
            בעיקרון הפרטים הללו מופיעים לצורך זיהוי ולא ניתן בקלות לשנות אותם, אפשר לקחת את זה לערכאה גבוהה ולתבוע מהמדינה לשנות בהתאם, זאת רק אם הקטינה אומצה באופן חוקי.
            בברכה,
            יהושע פקס
            Israeli lawyer in Jerusalem

            6 בפברואר 2018
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form