מתן צ'ק ביטחון בשכירות דירה - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
  • ניב

נשלח ע"יניב 23:47, 6 באפריל 2016

אני רגע לפני שכירת דירה ובעל הדירה דורש צ'ק ביטחון על סך 20 אלף שקל. האם אני חייב להחזיק את הסכום הנ"ל בעו"ש מרגע מתן הצ'ק? אם כן, אז איזה דרכים יש לי על מנת להמנע מהקפאה של סכום כה גדול בעו"ש? מקובל לרשום בחוזה שהמשכיר יכול לפדות את הצ'ק אך ורק אם נעשה נזק לדירה וגם סירבתי לפצות אותו במזומן וגם אז רק בהתראה מראש של X זמן (על מנת שיהיה לי זמן להתארגן על כיסוי בעו"ש)? תודה.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

עו"ד תומר פרלמן,מנהל הפורום

07:35, 10 באפריל 2016

שלום,
    היות ומדובר בשיק שמועד פירעונו אינו מיידי, אינך מחויב להחזיק את סכום השיק בחשבון העו"ש.
    באשר לשימוש בשיק בטחון ניתן להוסיף בהסכם השכירות: ובלבד שניתנה לשוכר הודעה בכתב של ____ ימים מראש לפני עשיית שימוש כלשהו בשיק בטחון.

תוכן הודעה זו אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו.

תגובה
  • 18:52, 7 באוגוסט 2016

הדייר אכן נתן לי צ'ק ביטחון. השאיר חובות, והודעתי שאני מפקידה את הצ'ק. ואולם, בנק הפועלים החזיר הצ'ק כי אין מספיק כסף בחשבון. אז מה הביטחון בצ'ק? האם הבנק אינו אמור לחייב החשבון למינוס?

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע