אחריות צד ג - שכירות דירה בתל אביב - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 14:21, 6 במאי 2016

  היי עו"ד פרלמן, אני בתהליך מתקדם של חתימה על חוזה שכירות (דירה בתל אביב) והוסכם מול העורך דין כי אני כשוכר אבצע ביטוח צד ג' ותכולה בלבד ואילו הוא יבצע ביטוח מבנה. בנוסף, העורך דין הכניס את הסעיפים הבאים לחוזה ואשמח לשמוע את דעתכם המקצועית האם אני כשוכר חשוף לסיכונים כלשהם: 1.אחריות צד ג' 1.1.המשכיר לא ישא בכל אחריות לנזק כלשהו לגוף ו/או לרכוש השוכר ו/או למבקרים, מוזמנים ו/או כל צד שלישי אחר שהוא, לרבות דיירים הסמוכים למושכר אשר יפגעו עקב ו/או בגין השימוש במושכר ו/או ביקור בו במשך תקופת השכירות. 1.2. היה והמשכיר יתבע על ידי מבקריו ו/או מוזמניו של השוכר ו/או כל צד שלישי שהוא, לרבות דיירים הסמוכים למושכר, בגין כל עילה שהיא אשר יסודה בשימוש במושכר ו/או בביקור בו במשך תקופת השכירות , יהא על השוכר לפצות את המשכיר בגין כל סכום אשר המשכיר יתבע לשלמו, כאמור לעיל. בנוסף, בהקשר לבטחונות וערבויות בגין החוזה- העורך דין ציין כי המשכיר יהיה רשאי לדרוש פרעון שטר החוב לצורך גביית אבדן/ הפסד / נזק שעלול להיגרם תוך מתן התראה מראש בכתב וכי הערב מוותר על זכויותיו בהתאם לחוק הערבות (התשכז -1967). מה המשמעות של ויתור הערב על זכויותיו? האם ההערה הנ"ל היא סטנדרטית? תודה מראש על העזרה וסופ"ש נעים!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

  עו"ד תומר פרלמן,מנהל הפורום

  17:24, 10 במאי 2016

  שלום שרון,
  מומלץ שתעמדי על כך שלסעיף 1.1 יתווסף "עקב מעשה או מחדל כלשהו של השוכר במושכר", כך שבמצב דברים בו הנזק ייגרם כתוצאה מליקויים בנכס כפי שנמסר לכם על ידי המשכיר הדבר לא יהיה באחריותכם.
  לסעיף 1.2 מומלץ להוסיף ובלבד שניתנה לשוכר ולערבים הודעה בכתב של 7 ימים מראש לפני עשיית שימוש כלשהו בשטר החוב.

  תוכן הודעה זו אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע