הפרת חוזה שכירות דירה - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • גבי

  נשלח ע"יגבי 16:27, 3 ביולי 2016

  אני גרה בשכירות ובגלל חשש מאחד השכנים (לאחר התקלות עימו) רוצה לצאת מהדירה . שלחתי ההודעה בווטסאפ לבעל הדירה (הוא ראה את ההודעה אבל לא הגיב) ובמקביל ניסינו להתקשר אליו אבל הוא לא ענה ורק למחרת שלח SMS שאמר שהוא בחו"ל ובקש לשלוח לו הודעה וגם אליה לא הגיב. 1.מה ניתן לעשות במקרה כזה? 2. איזו דרך הינה הדרך הנכונה משפטית להודיע על הפרת ההסכם? 3. מה קורה אם הוא נמצא בחו"ל לאורך זמן? 3. עפ"י ההסכם עלינו למצא דייר חלופי בנוסף לתשלום שכר דירה של חודש אחד נוסף. האם אנחנו יכולים לפסרם את הדירה או שצריך אישור שלו לכך?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

  עו"ד תומר פרלמן,מנהל הפורום

  09:48, 8 ביולי 2016

  שלום גבי,

  לעניין ההודעה למשכיר על רצונכם לעזוב את המושכר, יש לבחון האם בהסכם השכירות קיימת התייחסות לאופן מתן ההודעה לעניין סיום יחסי השכירות. מומלץ לעשות זאת בכתב, כך גם לעניין ההודעה בדבר הפרת ההסכם. את ההודעה יש למסור למשכיר או לנציג מטעמו למשל עוה"ד המטפל עבורו בנושא השכרת הנכס.
  גם באשר לשאלתך לעניין הדייר החלופי, הרי שאם לא קיימת התייחסות ספציפית בהסכם לאופן מציאת הדייר, הנכם בהחלט לפרסם את הדירה.

  תוכן הודעה זו אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע