שוכרים שמסרבים לפנות דירה - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 14:10, 7 ביולי 2016

  בדירתי מתגוררים דיירים במשך 7 שנים. כל שנה החוזה נחתם מחדש למשך שנה אחת בלבד. ללא אופציות. השנה החלטתי לעבור לדירתי והודעתי להם 75 יום מראש (לציין- אין בחוזה כל חובה להודיע להם). הדיירים אישרו את קבלת ההודעה מיידית. לאחר כחודש הודיעו לי הדיירים כי אין בכוונתם לפנות את הדירה אלא רק לאחר 3 חודשים מתום חוזה השכירות, וזאת כיוון שפרק הזמן "הקצר" שניתן להם לא אפשר להם לשכור דירה כרצונם. בהמשך הגיע גם מכתב איומים רווי שקרים והמצאות בגין הזנחת הדירה כביכול ואיומים כלפיהם. ברשותי שטר חוב עם 2 ערבים וסעיף בחוזה הקובע קנס לכל יום איחור. כיצד ממולץ לפעול? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

  עו"ד תומר פרלמן,מנהל הפורום

  09:23, 13 ביולי 2016

  שלום אלון,

  על פניו נראה כי לאחר מתן ההודעה על ידך למשכירים, ולאחר שאלה הודיעו כי אינם מתכוונים לפנות המושכר, הרי שעם תום החוזה קמה לך הזכות להפקיד את שטר החוב לפירעון באמצעות הוצאה לפועל.
  יחד זאת, יש לעיין בחוזה אף לעניין התייחסותו לעשיית שימוש בשטר החוב, האם החוזה קובע כי יש לשלוח הודעה לשוכר ובא להודיע לו על כך כי הנך מתעתד לעשות שימוש בשטר החוב במידה וההפרה לא תתוקן על ידו.

  תוכן הודע הזו אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע