משכיר את דירתי לראשונה - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • דותן

  נשלח ע"ידותן 19:20, 9 ביולי 2016

  שלום, מעולם לא השכרתי דירה או שכרתי לשם שינוי, קיבלתי דירה בירושה ואני מתכוון להשכירה. נורא חשוב לי שהאדם שאני משכיר לו את הדירה יהיה כזה שיוכל לעמוד בתשלומים ושלא יוצרו בעיות לכן ראוי לדעת אם בעבר היו לאותו אדם בעיות בתור שוכר עם משכירים קודמים. האם קיימת אפשרות לעשות בדיקה שלא תלוי עצמאית שלי על אותו אדם שרוצה לשכור ממני , כלומר האם אני יכול לפנות לערייה שבה הוא היה שכר את דירתו הקודמת ולבדוק אם היו בעיות בתשלומים או אם נשארו חובות ובעיות בסגנון ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

  עו"ד תומר פרלמן,מנהל הפורום

  10:33, 17 ביולי 2016

  שלום דותן,

  ככלל אינך רשאי לפנות לרשויות כגון העירייה לשם קבלת מידע אודות אדם כזה או אחר מהחשש לפגיעה בפרטיותו ללא ייפוי כח או לחילופין ללא צו מבימ"ש, עם זאת קיימת האפשרות לפנות לחוקר פרטי אשר יתכן שישיג עבורך את המידע הרלוונטי, הכל זה שאלה עלויות.
  בכל אופן קיימות מספר דרכים אשר באמצעותן ניתן להקטין את הסיכון לאי קבלת דמי השכירות, לרבות עריכת הסכם שכירות אצל עו"ד באופן שיתאם את צרכיך, החתמת ערבים להסכם, דרישה להציג תלושי שכר מהמשכיר ומהערבים, חתימה על שטר חוב, צ'ק בטחון ועוד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע