נזקים סבירים ובלתי סבירים - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • אפק אורטל

  נשלח ע"יאפק אורטל 18:21, 3 באוגוסט 2016

  שלום, נכנסנו לדירה במרץ האחרון מספר שותפים, חברים מהעבר כולם. לאחר שלושה חודשים בדירה הייתה נפילת חשמל בעת שעבדנו על התנור ומאז הוא לא עובד. פנינו לעורכת דין אשר אחראית על ההשכרה (בעל הדירה בחו"ל) והיא אמרה לנו לתקן את זה. יש לציין שבעת חתימת החוזה הוכנס סעיף שאומר שאנחנו אחראים לכל נזק סביר ובלתי סביר. ישבנו על החוזה הזה עד שהוא שונה לשביעות רצוננו לזה שאנחנו נהיה אחראים על נזק סביר, בעוד שבעל הדירה לכל נזק בלתי סביר. היום, אחרי חודשיים בלי תנור פועל, נציג בעל הדירה מסר לנו שהם מוכנים (להבדיל ממקודם) לשלם 50% מהתיקון על התנור, והם יזמינו את הטכנאי. אני ושותפיי חושבים שעקב העובדה שתנור שקיבלנו עם הדירה וקיצר (ולאחר מכן התקלקל, עקב הקצר ככל הנראה) בעוד שאנחנו השתמשנו בו שימוש סביר לחלוטין (בישול, אפיה) מנקה אותנו מהצורך לשלם על התיקון וזאת אחריותו של בעל הבית. עורכת הדין נפנפה אותנו כשפנינו אליה וכעת אנחנו עומדים מול סוגיה שאנחנו לא יודעים איך לטפל בה. אשמח לקבל ייעוץ כלשהו לגבי מה כדאי לעשות מולה עכשיו. האם יש מישהו שיכול לתמוך בנו מולה, גוף או אגודה? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

  עו"ד תומר פרלמן,מנהל הפורום

  12:47, 10 באוגוסט 2016

  שלום אורטל,

  אם אכן התקלה בתנור נגרמה כתוצאה מבלאי סביר, הרי שבהתאם להסכם השכירות על המשכיר לשאת בהוצאות התיקון במלואם, במידה והפקדתם בידי המשכיר בטחון כזה או אחר אשר יחולט ע"י המשכיר במידה ותסרבו לשלם בגין תיקון התנור, תעמוד בפניכם האפשרות להגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות כנגד המשכיר להשבת הכספים אשר חולטו על ידו, זאת בהנחה שסכום התביעה לא יעלה על סך של 33,800 ש"ח הסכום המקסימלי אשר ניתן לתבוע בהליך של תביעות קטנות, במצב זה לא תזדקקו לייצוג של עו"ד וכך גם המשכיר יחויב לייצג את עצמו.

  תוכן הודעה זו אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע