• 3 באוגוסט 2016

  נזקים סבירים ובלתי סבירים

  שלום, נכנסנו לדירה במרץ האחרון מספר שותפים, חברים מהעבר כולם.

  לאחר שלושה חודשים בדירה הייתה נפילת חשמל בעת שעבדנו על התנור ומאז הוא לא עובד.
  פנינו לעורכת דין אשר אחראית על ההשכרה (בעל הדירה בחו"ל) והיא אמרה לנו לתקן את זה.
  יש לציין שבעת חתימת החוזה הוכנס סעיף שאומר שאנחנו אחראים לכל נזק סביר ובלתי סביר. ישבנו על החוזה הזה עד שהוא שונה לשביעות רצוננו לזה שאנחנו נהיה אחראים על נזק סביר, בעוד שבעל הדירה לכל נזק בלתי סביר.

  היום, אחרי חודשיים בלי תנור פועל, נציג בעל הדירה מסר לנו שהם מוכנים (להבדיל ממקודם) לשלם 50% מהתיקון על התנור, והם יזמינו את הטכנאי. אני ושותפיי חושבים שעקב העובדה שתנור שקיבלנו עם הדירה וקיצר (ולאחר מכן התקלקל, עקב הקצר ככל הנראה) בעוד שאנחנו השתמשנו בו שימוש סביר לחלוטין (בישול, אפיה) מנקה אותנו מהצורך לשלם על התיקון וזאת אחריותו של בעל הבית.

  עורכת הדין נפנפה אותנו כשפנינו אליה וכעת אנחנו עומדים מול סוגיה שאנחנו לא יודעים איך לטפל בה. אשמח לקבל ייעוץ כלשהו לגבי מה כדאי לעשות מולה עכשיו. האם יש מישהו שיכול לתמוך בנו מולה, גוף או אגודה?

  תודה מראש.

  3 באוגוסט 2016
 • מנהל הפורום עו"ד תומר פרלמן 10 באוגוסט 2016

  נזקים סבירים ובלתי סבירים

  שלום אורטל,

  אם אכן התקלה בתנור נגרמה כתוצאה מבלאי סביר, הרי שבהתאם להסכם השכירות על המשכיר לשאת בהוצאות התיקון במלואם, במידה והפקדתם בידי המשכיר בטחון כזה או אחר אשר יחולט ע"י המשכיר במידה ותסרבו לשלם בגין תיקון התנור, תעמוד בפניכם האפשרות להגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות כנגד המשכיר להשבת הכספים אשר חולטו על ידו, זאת בהנחה שסכום התביעה לא יעלה על סך של 33,800 ש"ח הסכום המקסימלי אשר ניתן לתבוע בהליך של תביעות קטנות, במצב זה לא תזדקקו לייצוג של עו"ד וכך גם המשכיר יחויב לייצג את עצמו.

  תוכן הודעה זו אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו.

  10 באוגוסט 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?