סיום חוזה ממשכיר תושב חו"ל - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • עופר

  נשלח ע"יעופר 22:05, 8 באוגוסט 2016

  שלום, עוזב דירה לאחר תקופת שכירות ארוכה (כמעט 9 שנים). בעל הדירה גר בחו"ל. ברוב השנים התנהלתי מול מיופה כוחו בארץ, אך לפני שנתיים הפסיק לטפל בדירה והעביר למשכיר את ההתנהלות מולי (באמצעות מיילים, טלפונים והפקדות לחשבון). כל השנים פעלתי בשקיפות ובהוגנות (גם הוא היה הוגן). לפני שלושה חודשים הודעתי לו על כוונתי לסיים את החוזה, הוא ביקר בדירה וביקש שאמצא לו מתווך. עשיתי כך, אך לא נמצאו עדיין שוכרים (קומה גבוהה ללא מעלית, דירה לא משופצת וכו'). שאלתי היא, מה קורה במצב שבו לא יימצאו שוכרים חדשים עד ליום עזיבתי? למי אני מעביר את הדירה? מה קורה עם חשבונות המים, החשמל והארנונה? לציין כי למשכיר אין מושג בדין הנוהג בישראל. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

  עו"ד תומר פרלמן,מנהל הפורום

  16:18, 10 באוגוסט 2016

  שלום עופר,

  בתום תקופת השכירות הקבועה בהסכם, העבר לרשויות בהן הנך מופיע כמתגורר בנכס, הודעה בדבר פינויך את המושכר נוכח סיום יחסי השכירות, להודעתך צרף את הסכם השכירות. הדבר אמור להספיק לשם העברת הרישום על שם בעל הנכס. באשר למסירת המושכר, הודע על על פינוייך את המושכר לבעל הנכס ותאם עימו את אופן מסירת המפתח.

  תוכן הודעה זו אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע