• 17 באוגוסט 2016

  שינוי סעיף בחוזה שכירות

  גרה בשכירות בקיבוץ כמה שנים. הקיבוץ הודיע שהחל מחידוש החוזה הבא הם מוספים סעיף לפיו בתקופ השכירות, השוכר צריך לדאוג להחזקה שכוללת: חשמל בתוך הבית, ברזים שמטפטפים בתוך הבית, צביעה תקופתית בתוך הבית +שיק של 1000 ש"ח לצבעי מקצועי אחרי שעוזבים, עבודות גינון תיקון מזגנים שהם רכושו של המשכיר (רק בחלק מהדירות קיים, אצלי מותקן מזגן שלי ולא שלהם).
  החזקה ע"י המשכיר: צביעה מחוץ לבית, דלתות וחלונות מחוץ לבית, גגות דודים וקולטי שמש בחוץ, ביוב חשמל וגז שבחוץ.

  האם זה חוקי? שהשוכר יהיה אחראי על תיקונים במושכר? כולל עבודות חשמל ומים בתוך הבית?
  מעבר לכך, המשכיר לא עומד בחלק שלו, השנה ביקשתי לעשות בידוד בגג בגלל נזילה ואמרו שאין תקציב ושנה הבאה יטפלו בזה, בעקבות כך התקרה מקולפת ואני בעצם אמורה לצבוע בעצמי כי בחוזה כתוב שצביעה תקופתית בתוך הבית היא באחריותי... (מדובר בדירות קיבוץ ישנות מאד).

  תודה מראש

  17 באוגוסט 2016
 • 28 באוגוסט 2016

  שינוי סעיף בחוזה שכירות

  שלום ורד,
  לעניין חיוב השוכר לביצוע התיקונים במושכר, הרי שהדבר נתון להסכמת הצדדים. כלומר, אם בהסכם השכירות אשר נחתם ע"י הצדדים אכן מצוין כי על השוכר לשאת בעלות ביצוע התיקונים במושכר, הרי שהוא בהחלט יחייב את השוכר.
  לעניין אי עמידתו של המשכיר בתנאים הקבועים בהסכם השכירות, הרי שעצם סירובו של המשכיר לבצע את הבידוד בגג מהווה הפרה של ההסכם, ומשכך עליו לשאת בנזקים אשר נגרמו לך כתוצאה מהפרתו, לרבות צביעת התקרה המקולפת. כמון כן, במידה שבהסכם השכירות מצוין פיצוי מוסכם בגין אי עמידתו של המשכיר בתנאי ההסכם, תוכלי לדרוש גם אותו.

  תוכן הודעה זו אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו.

  28 באוגוסט 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?