open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

  פורומים

   לדעת יותר - מדריכים משפטיים

    משרדי עורכי דין

     • 20 באפריל 2014

      פינוי דירה והחזר שכר דירה ששולם מראש

      שלום רב,
      אני צריכה בבקשה ייעוץ בנושא פינוי דירה מושכרת לפני מועד תום השכירות, כאשר שולם מראש על חודש שכירות אחד שבו אנחנו כבר לא בדירה. הסיפור קצת ארוך, אז אתחיל מהתחלה.
      החוזה נחתם עד 14.08.2014 והחלטנו לעזוב את הדירה יותר מוקדם עקב הרחבת משפחה. ב 15.02.14 שילמנו שכר דירה עבור 3 חודשים קדימה. כמה ימים אחר כך דיברנו עם בעלי הדירה על כך שברצוננו לפנות את הדירה ב 14.05 (סיום התקופה שעבורה שולם) ושאלתי למתי לפרסם את תאריך הכניסה לדירה לדיירים חדשים שיבואו במקומנו. סוכם אתם בעל פה שהתאריך יהיה 01.06, מכיון שדרושים שבועיים על מנת לשפץ את הדירה שלא עברה שיפוץ במשך 6 שנים שגרנו בה. אנחנו התחייבנו לצבוע קירות. דובר על 2 אופציות לצביעת הקירות: או שבעלי הדירה יביאו איש מקצוע לבצע את השיפוץ ואנחנו לשלם להם חלק יחסי של צביעת קירות (בתנאי שהם רוצים לבצע שיפוץ יותר יסודי) או שאנחנו צובעים. כמו כן, כשנכנסנו לדירה לפני 6 שנים היה שם סלון במצב משומש, שהתבלה עם הזמן של השימוש וגם נפגם על ידי חתול, שעבורו אמרנו שנשלם פיצוי ונוציא אותו החוצה מהדירה.
      כך קרה שמצאנו דירה שמתפנה חודש לפני שסיכמנו וגם מצאנו דיירים שיכנסו במקומנו ב 1.05 (ולא ב 1.06). שאלנו את בעלי הדירה אם זה בסדר שנקדים את מה שסיכמנו בחודש והם הסכימו (ואז הם פשוט יחזירו לנו את התשלום ששילמנו כבר עבור חודש שכר דירה). אז שאלנו אם הם מתכוונים להביא איש מקצוע שיעשה שיפוץ או שאנחנו נעשה את הצביעה. הם אמרו שהם לא מתכוונים להביא מישהו, ושאנחנו נצבע. בדירה היו גם כמה ליקויים שהיה על בעל הדירה לתקן: חור בקיר במטבח ותקרה בחדר אמבטיה אשר נפגמה עקב נזילות לצינור נוזל של בעלי הדירה.
      לאחר שצבענו את הדירה (שילמנו לצבעי), אשר עשה גם את התיקונים שהיה על בעל הדירה לשאת בעלותם, ורצינו לסגור חשבון עם בעלי הדירה הסתבר שהיינו צריכים גם לצבוע את התקרות. כמו כן, הם טענו כי הפיצוי ההולם עבור הסלון הינו 3000 שקלים (שזה הסכום שהיו צריכים להחזיר). לטענתם, הסלון היה "כמעט חדש" כשקיבלנו אותו ועלותו המקורית הייתה 4500 שקלים. זהו סכום שנראה לנו בלתי סביר בעליל. לאחר שיחת משא ומתן ממושכת עם בעלי הדירה הגענו להסכם (בעל פה) שאנחנו מסיידים את התקרות וסכום הפיצוי עבור הסלון יהיה 1500 שקלים, כלומר הם צריכים להחזיר לנו 1500 שקלים.
      לאחר שסיידנו את התקרות ובאנו לסגור חשבון שוב באותו היום, בעל הדירה ישן ולא הגיע לקבל את הדירה (הדירה היא יחידת דיור, ובעלי הבית גרים מעליה). זה היה ביום שישי בצהריים. ביום ראשון בבוקר התקשרנו לבעלי הדירה שוב כדי להפגש והם אמרו שעדיין יש להם טענות ושעבודת הצביעה וסיוד שעשינו אינה מושלמת: יש מקומות שהצבעי עלה בכמה סנטימטרים על התיקרה עם הצבע האקרילי אשר לא כוסה על יד צבע סיד שאתו סיידנו את התקרות. הם לא מוכנים לקבל את הדירה ככה. אנחנו חשים שהפכנו לעבדים של המצב ולא יודעים מה לעשות. אנא עצתכם!

      20 באפריל 2014
     • 22 באפריל 2014

      פינוי דירה והחזר שכר דירה ששולם מראש

      שלום רב
      ניתן לפנות לצבעי שיערוך את התיקונים - לא נראה כי המדובר בעבודה רבה.
      נראה לי כי אם שילמתם לצבעי אתם זכאים לקבל ממנו את התיקונים באותה העלות.
      מעבר לכך יש לתעד את ההתנהלות של בעל הדירה וטרצוי במכתב - ע"מ שהדברים שסוכמו בע"פ יעלו על הכתב.
      במכתב ניתן לדרוש את ההחזר המגיע לכם.
      בהצלחה,

      22 באפריל 2014
      • 24 באפריל 2014

       פינוי דירה והחזר שכר דירה ששולם מראש

       שלום שוב,

       ניסינו לדבר שוב עם בעלי הדירה ולהגיע אתם להסכם: הצענו שנבצע את כל התיקונים על מנת שהשיפוץ יהיה מושלם מבחינתם ולאחר מכן יוחזר לנו סכום של 1500 שקלים, לאחר ש1500 שקלים הנוספים מתוך 3000 ששילמנו עבור שכר דירה מראש הם משאירים לעצמם כפיצוי על סלון (שלא מוזכר בחוזה שכירות). הם לא הסכימו להחזיר לנו גם את 1500 השקלים כי לטענתו הוא צריך לקבל את הסכום כתשלום על שכר דירה עד ה 1.05 (חצי חודש שכירות) מכיוון שלא ביצענו את כל התיקונים לשביעות רצונו עד עכשיו. מבחינתנו אנחנו עשינו את הצביעה והשיפוץ ב 13.04 והחזרנו את המפתח באותו יום, ולאחר מכן רק טירטרו אותנו לבצע עבודות תיקון ונקיון, כאשר בסיום העבודות בעל הדירה לא היה מוכן לבוא וראות מה עשינו ואיך, אלא רק לאחר כמה ימים.. אנחנו שוקלים לפנות לבית משפט לתביעות קטנות רוצים לדעת שבאמת יש עילה ושאנחנו הצודקים כאן. נשמח לעצתכם. תודה.

       24 באפריל 2014
     שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
     close the form