חוות דעת על בית מלון - פורום לשון הרע והגנת הפרטיות

שאלה חדשה
 • ממתמ

  נשלח ע"יממתמ 15:35, 8 ביולי 2014

  שלום רב, לאחר שהות של כ-30 שעות במלון חליתי בהרעלת קיבה חריפה. האם חוות דעת שלי על השהות במלון באתרים רלבנטיים כגון בוקינג תחת קטגוריה חוות דעת על ביתי מלון, באתר ושיתוף בדעתי הלא רפואית כי המחלה מקורה במזון שאכלתי במלון עלולה להוות עילה מצד המלון לתביעה בגין לשון הרע ? פניתי למלון לאחר השהות בו ומנכ"ל המלון לא קיבל את עמדתי כי המחלה כתוצאה מהמזון אותו אכלתי במלון. עניתי לו כי אני מתכוון לכתוב את שקרה ברשת האינטרנט ולשמוע חוות דעת גולשים. התשובה שקיבלתי מהמנכ"ל היא כי מדובר בניסיון סחיטה ובמדה ואפעל כפי שאני מאיים (ציטוט מהמכתב), המלון יפנה בתלונה לרשויות ותוגש נגדי תביעה בגין לשון הרע ותביעה כספית. מה עמדתכם?

  השב
 • 17:04, 8 ביולי 2014

  אכן מדובר בלשון הרע אך כמובן שקיימות לך הגנות בחוק במידה והינך דובר אמת ו/או הגנות תום הלב. הייתי מציעה לנהוג בזהירות הדרושה ולהצמד לעובדות ואף להתייעץ עם עורך דין במידה ובכוונתך לערוך פרסום פומבי של הדברים.

  תגובה
 • 10:42, 9 ביולי 2014

  תודה על תשובתך.

  אם מדובר בלשון הרע וצורך בהתייעצות עם עו"ד, כל חוות דעת שלילית על מוצר או שירות ברשת האינטרנט ולעניינינו חוות דעת על בית מלון וקיימות ברשת חוות דעת שליליות רבות מאד בעיקר באתרים מובילים כמו טריפאדוויזר ובוקינג חושפת את הכותב לתביעת לשון הרע?
  ומה אם אני רק מציין את העובדות ואף לא מאשים את המלון בהרעלה אלא מותיר את המסקנה בידי הגולשים, האם גם אז מדובר בלשון הרע?

  תגובה
 • 10:54, 9 ביולי 2014

  כפי שאמרתי משפטית ועובדתית מדובר בלשון הרע אבל מאחר ומדובר באמת במידה ותתבע תהיה לך הגנה טובה. אם אני הייתי בית המלון לא הייתי תובע במיוחד אם יש לו רקורד שלילי. ושוב אתה רשאי לחוות דעה זו זכות בסיסית הנתונה לך מכח חופש הדיבור - אבל רק תיצמד לעובדות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי אבני

מנהל הפורום: עו"ד אורי אבני

עו"ד אורי אבני הינו שותף במשרד שטרן אבני פלדשו ושות' ומוביל את הפעילות בתחומי הליטיגציה המסחרית ותוב
למידע נוסף

077-2305441 חיוג
הודעה

נודע לך כי השמיצו אותך בטוקבקים? גילית עליך ידיעה לא מחמיאה במקומון בסוף השבוע. מה הגבול בין אמירה פוגעת לאמירה שיכולה להביא בגינה פיצוי על נזקים ומתי טענת אמת דיברתי תופסת. שאלות אלו ואחרות בפורום זה