לשון הרע מגולש אנונימי - פורום לשון הרע והגנת הפרטיות

שאלה חדשה
 • ינון

  נשלח ע"יינון 14:21, 14 ביולי 2014

  שלום, אני רואה שההודעה תחתי דומה לבעיה שלי, אבל שלי מעט שונה ולכן אבקש לפרסם ולשאול גם את שאלתי. פורסמה על העסק שלי חוות דעת המהווה לשון הרע. אין בה קללות, אבל כולה אוסף של שקרים, שמוציאים באור רע מאוד את העסק שלי ואת השירות שאני נותן. הבעיה היא שהגולש אנונימי. בנוסף, קיבלתי מייל מאותו גולש אנונימי (גם המייל לדבריו אנונימי ונפתח רק כדי לפנות אלי), שאמר שאין לי טעם להתחיל לברר מי הוא, כי הוא גולש מרשת מוצפנת עם IP אלטרנטיבי, ואי אפשר לעלות על עקבותיו. פניתי לאתר בו פורסמה חוות הדעת, והם אמרו שאין שם קללות ושהם לא יכולים לשפוט אם מה שרשום אלה שקרים, או שאני מנסה להתחמק משירות גרוע שהענקתי ללקוח. לכן הם לא מסירים את התגובה, וזה ביני לבינו. בתור עסק קטן עם מעט ביקורות, שקרים כאלה ממש פוגעים בי. מה אני יכול לעשות במצב כזה, שפורסמה עלי חוות דעת שקרית, והגולש הוא אנונימי ואי אפשר לעלות על עקבותיו?

  השב
 • 17:07, 15 ביולי 2014

  אכן בעייתי. עדין אם הדברים שאותו גולש מפרסם מהווים פרסום שקרי עליך לעמוד על כך שמנהלי האתר יסירו אותו ואם לאו לאיים לתבוע אותם, יש להם אחריות כבעלי ומנהלי האתר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי אבני

מנהל הפורום: עו"ד אורי אבני

עו"ד אורי אבני הינו שותף במשרד שטרן אבני פלדשו ושות' ומוביל את הפעילות בתחומי הליטיגציה המסחרית ותוב
למידע נוסף

077-2305441 חיוג
הודעה

נודע לך כי השמיצו אותך בטוקבקים? גילית עליך ידיעה לא מחמיאה במקומון בסוף השבוע. מה הגבול בין אמירה פוגעת לאמירה שיכולה להביא בגינה פיצוי על נזקים ומתי טענת אמת דיברתי תופסת. שאלות אלו ואחרות בפורום זה