לשון הרע\הוצאת דיבה ממעסיק קודם - פורום לשון הרע והגנת הפרטיות

שאלה חדשה
 • עובד

  נשלח ע"יעובד 10:07, 11 במרץ 2016

  לאחר שפוטרתי מעבודתי ולא קיבלתי את מלוא הפיצויים המגיעים לי ממקום עבודתי נפתח תהליך משא ומתן בהקשר לפיצויים בו בזמן כשפניתי למצוא עבודה אחרת התחוור לי כי אחד המעסיקים הפוטנצייאלים שלי התקשרו למעסיק הוקדם שלי ולהפתעתי לאחר שאמרו לי כי אני המועמדת המועדפת החליטו לא להעסיק אותי. בדיעבד הבנתי כי דיברו עם המעסיק הקודם לי ללא ידיעתי (שכפי שכבר ציינתי אני לפני תביעה על שארית הפיצויים המגיעים לי). החלטתי לברר האם הוא אחראי לסיבה שלא התקבלתי לעבודה ויצרתי קשר דרך אדם שלישי בבקשה לקבל עליי המלצות- ובשיחה מוקלטת התחוור לי כי הוא בהחלט מספר עליי דברים שאין בהם אחיזה במציאות! ומבקש שהדברים יישארו באופן חסוי כדי שלא אתנקם בו. שאני מתאימה לתפקיד של אחמש ולא מנהלת, שאני לא הסתדרתי עם העובדים שלי ועזבתי בגלל זה, שהתפקיד גדול עליי... כל אלו לא נכונים! האם ניתן לתבוע אותו על הוצאת דיבה? האם אני יכולה להשתמש בהקלטה? זה חוקי? כיצד עליי להוכיח שדבריו פוגעים בשמי הטוב?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורי אבני

  עו"ד אורי אבני,מנהל הפורום

  14:11, 13 במרץ 2016

  שלום לעובד,
  חוק לשון הרע בהחלט מגדיר באחת החלופות, פרסום העלול לפגוע באדם במשרתו, אם משרה ציבורית ואם משרה אחרת, בעסקו, במשלח ידו או במקצועו.
  כלומר לפי תיאורך אם ניסו לפגוע בך באופן שיסכל קבלת עבודה, הרי יש בסיס לבחון תביעת לשון הרע (תביעת דיבה), כמובן שיהיה צורך להוכיח שהדברים אכן נאמרו ושלא היו נכונים עובדתית והיו מעבר להבעת דעה אישית ובכל מקרה מומלץ להביא את הסוגיה בפני עורך דין ולפרוס בפניו את מכלול הדברים.
  בנוגע להוכחה ולהקלטה. ניתן להוכיח את שנאמר גם באמצעות מי שהיה צד לשיחה שיעיד על כך. השימוש הקלטה תלוי במקרה, באופן הקלטה ובידיעת הצדדים ועל פי רוב אם הקלטת צדדים לשיחה שלא ידעו על ההקלטה והמקליט לא היה צד לשיחה, יש בעייה בשימוש בהקלטה. שונה הדבר אם אחד הצדדים מקליט את השיחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי אבני

מנהל הפורום: עו"ד אורי אבני

עו"ד אורי אבני הינו שותף במשרד שטרן אבני פלדשו ושות' ומוביל את הפעילות בתחומי הליטיגציה המסחרית ותוב
למידע נוסף

077-2305441 חיוג
הודעה

נודע לך כי השמיצו אותך בטוקבקים? גילית עליך ידיעה לא מחמיאה במקומון בסוף השבוע. מה הגבול בין אמירה פוגעת לאמירה שיכולה להביא בגינה פיצוי על נזקים ומתי טענת אמת דיברתי תופסת. שאלות אלו ואחרות בפורום זה