פרסום לשון הרע בפייסבוק - פורום לשון הרע והגנת הפרטיות

שאלה חדשה
 • יאיר

  נשלח ע"ייאיר 11:03, 28 במרץ 2016

  שלום . אדם שגר בסביבתי רשם בפייסבוק על הקיר האישי שלו שאני אדם עם רישום פלילי \עבר פלילי . עשרות אנשים ראו את הפרסום השקרי הזה יש לציין שאני אזרח שומר חוק ואין ברשותי רישום פלילי ויותר מזה ברגע שאני הוצאתי ר"פ ממשטרת ישראל הוא היה נקי כמו כל אזרח ללא עבר פלילי . יש לציין שצילמתי את הפרסום של הבחור שפרסם זאת כתוצאה מרישום של אותו אדם שאני בעל עבר פלילי נפגעתי קשה . משפחת חברתי דרשה את הפסקת הקשר בנינו הסביבה הקרובה שלי חושבת שאני עבריין . לשאלתי : האם אני יכול לתבוע את האדם שפרסם שקר גס וקשה שכזה ? מה גובה התביעה שאני יכול לדרוש ? מה הסיכוי שבית המשפט יזכה אותי וירשיע את אותו אדם שרשם בגנותי ? האם אני יכול לתבוע בתביעות קטנות או שרק בבית משפט השלום ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורי אבני

  עו"ד אורי אבני,מנהל הפורום

  17:28, 28 במרץ 2016

  יאיר שלום,
  למרות שבתי המשפט מעט זהירים, גם פרסום בפייסבוק יכול בהחלט להוות עילה לתביעת לשון הרע, אם אכן פרסמו דברים בגנותך שאינם נכונים ופגעו בך.
  גובה התביעה תלוי בנזק שנגרם לך בפועל (וקיימת גם אפשרות לתבוע סכום מסוים ללא הוכחת נזק) וסיכויי הצלחת ההליך תלויים כמובן בהרבה גורמים (מה בדיוק פורסם, מי קרא ומה חשב, עוצמת הנזק וכו').
  לגבי תביעות קטנות - כל תביעה בסכום של עד 33,500 ש"ח תוכל להגיש לבית המשפט לתביעות קטנות. אך מכיוון שלא מדובר בתביעה כספית רגילה, בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם עו"ד המנוסה בתחום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי אבני

מנהל הפורום: עו"ד אורי אבני

עו"ד אורי אבני הינו שותף במשרד שטרן אבני פלדשו ושות' ומוביל את הפעילות בתחומי הליטיגציה המסחרית ותוב
למידע נוסף

077-2305441 חיוג
הודעה

נודע לך כי השמיצו אותך בטוקבקים? גילית עליך ידיעה לא מחמיאה במקומון בסוף השבוע. מה הגבול בין אמירה פוגעת לאמירה שיכולה להביא בגינה פיצוי על נזקים ומתי טענת אמת דיברתי תופסת. שאלות אלו ואחרות בפורום זה