התכחשות ושקר -עילה לתביעת לשון הרע - פורום לשון הרע והגנת הפרטיות

שאלה חדשה
 • צבי

  נשלח ע"יצבי 13:26, 4 ביולי 2016

  בכיר ברשות ממשלתית מתעלם זמן רב מקיומו של מכתב שם הוא אישר הנחה כלשהיא ומכחיש קיומו של מכתב זה כמפורט בהמשך. .נציבות תלונות הציבור מאשרת קיומו של מכתב זה . הוא הכחיש רשמית את קיומו של המכתב במפגש אצל ראש העיר בנוכחות בכירים רבים . הוא שיקר שם . הוא מכחיש את קיומו של המכתב בתכתובות פומביות עד עצם היום הזה . התעלמותו והכחשותיו התירה את דמי נתנה אור ירוק לפעול נגדי הכשירה את הדרך להשפלתי ולעשותי מטרה לשנאה לבוז וללעג מצד רשות ממשלתית ועירונית . מותר לציין את הנזק הכספי שנגרם לי . ההתעלמות והתכחשות היא לעניות דעתי פרסום .ההכחשות נעשו שלא בתום לב .הוא אינו חוזר בו מחשש לפגיעה במעמדו ומאמין שאין כבר דרך חזרה . הוא למעשה "השעיר לעזאזל" של רשות עירונית וממשלתית והם עומדים מאחוריו בתקווה כי הריקושטים יפגעו רק בו . האם דברים שלא נאמרו שמוטב והיו נאמרים הינם מבחינת פרסום . האם האמור לעיל עומד בקריטריונים של לשון הרע .

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורי אבני

  עו"ד אורי אבני,מנהל הפורום

  11:09, 5 ביולי 2016

  צבי שלום,
  דברים שלא נאמרו יתקשו להחשב פרסום לעניין חוק לשון הרע, אבל מתיאורך את הסיטואציה נראה שיש גם אמירות פוזיטיביות של הכחשות ושקרים שבהחלט יכולים להיות בסיס לתביעת לשון הרע, לאחר קבלת ייעוץ משפטי מתאים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי אבני

מנהל הפורום: עו"ד אורי אבני

עו"ד אורי אבני הינו שותף במשרד שטרן אבני פלדשו ושות' ומוביל את הפעילות בתחומי הליטיגציה המסחרית ותוב
למידע נוסף

077-2305441 חיוג
הודעה

נודע לך כי השמיצו אותך בטוקבקים? גילית עליך ידיעה לא מחמיאה במקומון בסוף השבוע. מה הגבול בין אמירה פוגעת לאמירה שיכולה להביא בגינה פיצוי על נזקים ומתי טענת אמת דיברתי תופסת. שאלות אלו ואחרות בפורום זה