לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
שי

תגובה מסוימת בפייסבוק - האם הוצאת דיבה?

לפני מספר ימים פירסם מוסד אקדמי מסוים בעמוד הפייסבוק שלו את תמונותיהם של עובדי המוסד האקדמי, שנבחרו לקבל פרס הצטיינות. אחת מהתמונות הייתה של עובד מסוים, אשר למד איתי בתיכון, וסבלתי ממנו במשך יותר משנה (כינויי גנאי, הקנטות, דחייה וכיוצא בזה). התנהגותו כלפי באותה תקופה גרמה לי לחרדות, פחד וחוסר ריכוז. כאשר ראיתי את תמונתו של אותו אדם במסגרת הפוסט, חשתי חוסר אונים, כעס ותסכול, והתחלתי להיזכר במעשיו כלפי. הזכרונות פגעו בשלוותי, וגרמו לי לחוסר מנוחה. כתוצאה מכך, פירסמתי את התגובה הבאה, שאותה הסרתי מרצוני לאחר מס' שעות: (אני מבקש להשאיר את שם האדם כחסוי): "xxx זכור לי מתקופת לימודיי בתיכון. לדעתי, הוא אינו ראוי לפרס". התגובה הנ"ל נותרה מפורסמת בעמוד של הפוסט במשך מספר שעות. התגובה שלי לא זכתה ל-לייקים, אך קיבלתי תגובה של משתמש אחד אחר בלבד: "לך תאכל תמר, יא ממורמר...". לאחר פרסום התגובה שלי, פורסמו תגובות נוספות אחרות, שכן זכו ל-לייקים. מכיוון שהזכרונות ממעשיו לא הניחו לי באותו יום, החלטתי להסיר את התגובה, ולהמשיך בחיי. בדיעבד, פירסמתי את התגובה מתוך כעס רגעי, ולא התכוונתי לפגוע באותו אדם מסוים. לפיכך, האם הפוסט שפירסמתי, והסרתי, מהווה הוצאת דיבה?

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום לשון הרע והגנת הפרטיות