איום בלשון הרע? - פורום לשון הרע והגנת הפרטיות

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 16:17, 15 בדצמבר 2013

  איום בלשון הרע ודיבה? יש לי הסכם עם לקוח לבצוע שירותיים בחוץ לארץ, בהסכם כתוב במפורש שאין ודאות להצלחה, בכל זאת השירות הצליח אולם הלקוח אמור לבצע מספר פעולות עסקיות נוטריוניות בישראל להשלמת בבצוע בחול. הוא מאוד לא מרוצה בהמצב שהוא מחוייב להספיק בעצמו לבצע פעולות שהתחייב בהסכם, ומאיים פרסום שם רע ופניה לגורמים רבים כדרך אלימה מילולית להכפשת שמי למרות שכל הדברים בוצעו כראוי! האם המכתב שלו והאיומים המפורשים הם בבחינת לשון הרע, מדובר באדם מתוסכל מקטר ואלים מילולית! האם בכלל להגיב?

  השב
 • 19:22, 15 בדצמבר 2013

  מציעה להגיב באופן ענייני . כמו כן להבהיר לאותו לקוח שאם יפיץ עליך ו/או על עסקך דברי דיבה יהווה הדבר עילה לתביעת לשון הרע. בנוסף ממליצה לך לפנות לייעוץ משפטי על מנת לשלוח ללקוח מכתב התראה מאת עורך דין.

  תגובה
 • 07:52, 18 בדצמבר 2013

  כוונתך להגיב באופן עניני זה לענות כי דבריו אינם נכונים? עובדתית? אולי בכלל אין צורך להשיב לו? כאילו לא קבלתי זה לא עדיף?
  הוא כתב את זה מתוך תסכול! מה בכל זאת יקרה אי תגובה זה יכול לפעול לרעתי בשלב מסויים? שלא הגבתי? כי בכל מקרה הוא כתב אם ואם יקרה ולא יצליח. דרך אגב שבהסכם כתוב שאין שום הבטחה להצלחה! אז על מה בכלל יש להגיב? לא? עוד אלה אי הבטחה להצלחה בהסכם רלוונטית לכל הפעולה עד סופה לא? תודה

  תגובה
 • 12:56, 19 בדצמבר 2013

  אם הלקוח מפיץ את דיבתך רעה בקרב לקוחות נוספים עדיף שתבהיר לו שהדבר מהווה עילה לתביעה מצדך. כמו כן תעצור את הפצת הדיבה. אבל לשיקולך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי אבני

מנהל הפורום: עו"ד אורי אבני

עו"ד אורי אבני הינו שותף במשרד שטרן אבני פלדשו ושות' ומוביל את הפעילות בתחומי הליטיגציה המסחרית ותוב
למידע נוסף

077-2305441 חיוג
הודעה

נודע לך כי השמיצו אותך בטוקבקים? גילית עליך ידיעה לא מחמיאה במקומון בסוף השבוע. מה הגבול בין אמירה פוגעת לאמירה שיכולה להביא בגינה פיצוי על נזקים ומתי טענת אמת דיברתי תופסת. שאלות אלו ואחרות בפורום זה