בקשה לבית המשפט מנושים - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • שילי

  נשלח ע"ישילי 12:33, 29 במאי 2013

  פשיטת רגל שאלתי היא האם יש באפשרותי לבקש מבית המשפט את הדוחות שהחייב צריך להעביר כול חודש בחודשו לנאמן בצרוף תלושי השכר, מפני שעל פניו הגיעו לידי תלושי שכר של החייב שהם נראים לא מקוריים כלל וכלל, לדוגמה במהלך שישה חודשים הוא מקבל הבראה, השכר מדויק שקל על שקל כל חודש, הוא נוכל שחייב כספים להרבה נושים, הוא חי עם בת זוג וילדים והוא כלל לא מצהיר בדוחות החודשיים את ההכנסות של בת זוגו, ויותר מזאת מציין בדוחות שהוא מוציא יותר כספים ממה שמצהיר שיש לו לדוגמה אם קיבל 5,000 ש"ח באותו חודש מצהיר שהוציא 10,000 ש"ח האם זה יכול להיות הגיוני, והאם כנושים יש את הזכות לבקש לראות תלושים מקוריים ועוד בדיון לשאול מס' שאלות את החייב שהוא מעל ל-10 שנים בפשיטה. תודה

  השב
 • 14:47, 29 במאי 2013

  שילי שלום
  את רשאית כנושה של החייב לפנות לנאמן ולדרוש את הדוחות.

  ככל שאלו לא יועברו תוכלי לפנות לבית משפט ולדרוש.

  באשר לדוח ההוצאות, הרי שהתנהלות מסוג זה שהחייב מצהיר על הוצאות העולות על הכנסותיו הן עילה לביטול צו הכינוס והליכי שפיטת רגדך, שכן משמעות הדבר כי החייב ממשיך לצבור חובות

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.