תיק הוצאה לפועל - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • עומרי יחיאל

  נשלח ע"יעומרי יחיאל 13:26, 18 באוגוסט 2013

  שלום רב, לפני מס' שנים למדתי באוניברסיטה ולאחר שנה א' נרשמתי לשנה ב' ואף שילמתי מקדמה אבל לאור קושי כלכלי לגור ב-ים החלטתי לא ללמוד בסוף והתקשרתי לבטל אץ הלימודים וטסתי לחול לעבוד מס, חודשים. בחזרתי נרשמתי למוד לימודים אחר וכשביקשתי את הציונים מהאוניברסיטה נאמר לי שאני חייב בשכר לימוד על השנה שנעדרתי, על אף שהראיתי להם שהייתי בחול ולא נכחתי באף שיעור או מבחן הדרישה עדיין קיימת ואף כבר הגיע להוצאה לפועל! הם שלחו לי סעיף בתקנון בו נאמר כי אף אם סטודנט אינו נוכח בשיעורים הוא מחוייב בשכר לימוד וביטול לימודים ייעשה רק בדואר רשום. השאלה שלי היא כזו - האם זהו בכלל סעיף תקנון חוקי ואם הצהרתי כי ביטלתי טלפונית נזקף לזכותי. ובכלל גם אם זה חוקי ולא ביטלתי לימודים על פי התקנון, הרי שאחרי סמסטר בו לא עמדתי בתנאים האקדמיים כיצד לא הפסיקו את לימודיי. האם זה להילחם בטחנות רוח או שיש טעם לטענותיי? בתודה מראש, עומרי,

  השב
 • 11:28, 27 באוגוסט 2013

  עומרי שלום
  להערכתי יקשה עליך להוכיח כי הודעת על הפסקת הלימודים בשיחה טלפונית.
  בדקתי את התקנונים של האוניברסיטאות, ואכן בכולם קבוע התנאי שציינת.
  ניתן לנסות ולהתמודד עם התביעה, ולטעון כי היתה עליהם חובה לההקטין את נזקיהם ולהפסיק את רישומך, לאחר מחצית השנה.
  כמובן שיש לבדוק את העניין בשיקולי עלות תועלת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.