בן זוג שלי פושט רגל אנחנו צעירים ורוצים להתקדם בלי להפגע - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • .

  נשלח ע"י. 01:27, 1 בדצמבר 2013

  היי אני יוצאת עם גבר שפושט רגל כבר שנה החוב הוא בסביבות 300,000 ש״ח. כרגע אנחנו חושבים על מעבר לגור ביחד ובעתיד גם על חתונה חשוב לי לדעת אם זה יכול לפגוע בי כספית אני כל חודש מכניסה חיסכון לבנק אם אנחנו עוברים לגור ביחד יכולים לגעת לי בזה? וגם בכספי החתונה? יכולים לבוא ולקחת לי את הכסף? או אפילו לבטל לו את הפשיטה כי יכולים להגיד מאיפה לו כסף לחתונה עכשיו כרגע הוא משלם שוברים כל חודש 1000 ש״ח אם נתחתן יכולים להגיד לו שמגדילים לו את השובר? ובעתיד הילדים אם נרשום אותם לחוגים זה יכול לפגוע בהם? יש לי שני רכבים שרשומים עלי יכולים להגיד לי על זה משהו? חשוב לציין שגם הוא וגם אני בני 25 אז עתיד ילדנו חשוב לנו אני יודעת שיש לי הרבה שאלות ושהולך להיות לי קשה אבל לא הייתי רוצה לשפוט בנאדם בגלל כסף במיוחד שטוב לי איתו ושאני לא מעט זמן איתו אשמח לתשובות בהקדם תודה

  השב
 • 11:54, 2 בדצמבר 2013

  שלום לך
  הסיטואציה לא פשוטה.
  ככלל הייתי מציע לם לפנות לייעוץ משפטי ולערוך הסכם יחסי ממון בטרם הנישואים. הסכם כזה יכול לחסוך לכם בעיות רבות בזמן שהותו של בן הזוג בהליך.

  מקורות מימון כספי החתונה - כפושט רגל בן זוגך לא אמור להיות בעל יכולת לממן חתונה. יחד עם זאת פעמים רבות חתונה ממומנת על ידי בן הזוג השני, הורים וכדומה - ועליכם להערך בהתאם.

  עיקול כספי חתונה - באופן עקרוני, ניתן לעקל כספי חתונה.
  יחד עם זאת יש דרך להגן על כספים אלו ורצוי כי תתייעצו בטרם.

  לגבי כספים השייכים לך. באופן עקרוני כל עוד המדובר בכספים אשר רשומים על שמך והם נצברו לפני החתונה, כי אז על פי חוק יחסי ממון לבן זוגך אין זכויות בהם ומכאן כ יגם לנושיו.

  ככל שכספים שיופקדו לאחר החתונה יופקדו בחשבון משותף, הם יהוו רכוש משותף והם יהיו נתונים לעיקול מימוש על ידי ההליך או נושיו - פתרון לסיטואציה זו יכול להנתן במסגרת קיומו של הסכם יחסי ממון.

  לגבי העלאת צו תשלומים. באופן עקרוני - צו התשלומים נקבע על פי סך הכנסות התא המשפחתי המשותף. כך שאם לדוגמא עד היום לא גרתם יחדיו והכנסותיו של בן זוגך היו 5000 ש"ח אשר מתוכם הוא שילם 1000 ולאחר החתונה הכנסותיכם יהיו 15000 ש"ח יועלה צו התשלומים כפונקציה של סך ההכנסות המשותפות אל מול ההכנסות המשותפות.

  מקווה השמלחתי להשיב
  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.