פשיטת רגל וחוזה שכירות - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • חגית

  נשלח ע"יחגית 12:20, 13 בינואר 2014

  שלום, לאחותי ובעלה היה עסק שנכנס לחובות של מאות אלפי שקלים והם כבר כמה חודשים רוצים להתחיל בהליכים של פשיטת רגל. הענין הוא שאין להם אפילו כסף לשלם שכירות ולכן הם גרים איתי ועם אמא שלי. הם התחילו לעבוד לאחרונה כשכירים. העורך דין שמטפל בתיק שלהם עדיין לא התחיל בהליכים כי אין להם חוזה שכירות. הוא טוען שבלי חוזה שכירות לא ניתן להתקדם, כי הם שניהם מרוויחים כסף וצריך להראות גם הוצאות. בינתיים נפתחים נגדם תיקים בהוצאה לפועל והם מקבלים איומים לעיקולים, הגיעו גם לאבא שלנו והעסק מסתבך. שאלתי - אם אין לבן אדם כסף לשכור דירה וכל המשכורת שלו הולכת לחובות, אין דרך להכריז על פשיטת רגל ולהקפיא את ההליכים נגדם ?? היא חייבת לשכור דירה ?

  השב
 • 04:17, 15 בינואר 2014

  אחי, הפתרון הוא עוד יותר פשוט ממה שאתה חושב.
  קח חוזה שכירות, תמלא אותו עם פרטים כאילו שאמא שלך או אתה או לא משנה מי משכירים להם את הדירה, תמלא סכום כאוות נפשך (אבל שיהיה סביר, כמה שלוקחים על דירה כזו אפילו עם עוד איזה 500 ש"ח) ואת כל הפרטים שצריך, תחתמו השוכר והמשכיר, נגיד אמא שלך משכירה, ואחותך או בעלה או שניהם שוכרים, תמלא ערבים אם צריך, שייראה אותנטי, והנה לך חוזה שכירות למהדרין.
  אתה אומר שהם הרי גרים אצל אמך, אז זה כאילו היא משכירה להם את הדירה, וזה אפילו לא שקר :)
  בהצלחה ותעדכן אותי אם זה עבד.

  תגובה
 • 20:20, 19 בינואר 2014

  חגית שלום.

  לצערי הייעוץ אשר קבלת מעורך הדין אשר אמר לכם זאת הוא לוקה בצורה קיצונית.

  חייבים רבים אינם מסוגלים לשלם דמי שכירות וחוזרים לגור בבית ההורים.

  אין טעם לעכב את ההגשה והייתי ממליץ לפנות לייעוץ מקצועי.

  באשר לתגובתו של "דודי" אשר הגיב לשאלתך, הייתי ממליץ להתעלם מעצות כאלה, אשר עלולות להביא לנזק בלתי הפיך.

  תגובה
 • 20:22, 19 בינואר 2014

  דודי שלום!
  חבל שאתה כותב כאלו דברים חסרי אחריות בפורום אשר אינו שלך.

  אתה עלול לגרום לאנשים נזק בלתי הפיך בעצות "של תרמית"

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.