צ'ק ביטחון על שמי - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • עומר

  נשלח ע"יעומר 14:09, 22 באוגוסט 2012

  שלום אני חתום על צ'ק ביטחון שנתתי לאחי בשביל דירה שהוא שכר לפני שנה ו-4 חודשים. בחודשים האחרונים אנחנו בקושי מדברים ואין בינינו קשר בגלל בעיות משפחתיות. הוא עזב את הדירה לפני חודש וחצי כשהדירה במצב נוראי ובעל הדירה מאיים שהוא יפדה את הצ'ק כדי לממן את השיפוץ. הצ'ק הוא בגובה של 10,000 ש"ח. הסכום הזה הוא לא סכום שיש לי ואם הוא יפדה את הצ'ק כמו שהוא אומר אני נכנס לבעייה רצינית. מה האפשרות שיש לי?

  השב
 • 09:40, 26 באוגוסט 2012

  עומר שלום.

  אין המדובר בנושא השייך לפשיטות רגל, יחד עם זאת,

  מתן שיק בטחון, הוא מתן התחייבות של ממש, ממש כמו ערבות בנקאית, כמו תשלום כסף .

  אם אתה סבור שאכן בעל הדירה צודק, ויש מקום לטענותיו, כדאי שתשקול להגיע עמו להבנה שאתה תבצע את התיקונים, וטאחר כך תתשחבן עם אחיך, וזאת כדי להקטין את הנזקים של פתיחת הליכים.

  כמובן שבכל מקרה שהשיק יוגש לביצוע ולא יכובד, תוכל לטעון, כל טענת הגנה שעומדת לשוכר, וכן בכל מקרה שתשלם דבר מה תוכל לתבוע את אחיך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.