בקשה להפטר - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • ליאורה

  נשלח ע"יליאורה 12:58, 16 במרץ 2014

  שלום רב, הוכרזתי כפושטת רגל בשנת 2010. עורך הדין שייצג אותי דרש ממני סכומים גבוהים לצורך הגשת הפטר ולכן כל הפניות שלי לבית המשפט נעשו באופן עצמאי. לא התמנה לי נאמן מאחר ואין לי נכסים כלל. בשנה שעברה ביקשתי לצאת לחו"ל לביקור משפחה (כל משפחתי ומשפחתו של בעלי מתגוררים בחו"ל) ואושר לי לצאת מהארץ כנגד שק בטחון בסך 10,000 ש"ח של אבא שלי ועוד צוין בהחלטה כי לאחר שובי ארצה עליי לפעול לסגירת תיק הפש"ר. האם אני יכולה להניח שכנגד תשלום של 10,000 ש"ח אני יכולה לבקש הפטר? (החוב המקורי עומד על סך 142 אש"ח לפני הריביות של הוצאה לפועל, כיום החוב הוא מעל 300 אש"ח). הכנ"ר יודע מה מצבי הכלכלי מהדו"חות שאני שולחת כל חודשיים. דבר נוסף, כרגע אני נמצאת בחופשת לידה ולצערי בתי נולדה עם בעיה אורתופדית ברגליים המצריכה טיפול שבועי במשך מספר חודשים ולאחר מכן טיפול בנעליים מיוחדות עד גיל 4. אני יודעת שאם אני מתפטרת מעבדותי אז רוב סכום הפיצויים (כ-70% המשולם ע"י חברת הביטוח) הולכים לקופת הכנ"ר, השאלה היא האם ניתן לבקש מבית המשפט שלא לעקל לי את כספי הפיצויים? ושאלה אחרונה לגבי הגשת בקשה להפטר, האם אני יכולה לעשות זאת בעצמי? אין לי אפשרות לשלם לעורך דין (עורך הדין שייצג אותי בתחילת הדרך ביקש 12,000 ש"ח להגשת ההפטר ועוד 80 אש"ח לכנ"ר). כרגע משלמת 200 ש"ח בחודש לכנ"ר. אודה על תשובתך.

  השב
 • 13:02, 16 במרץ 2014

  בגדול- כל דבר אפשר לנסות לבקש אם הבקשה מנומקת, תכליתית , בתום לב ואינה פוגעת בהליך.
  לגביי הערבות- בהחלט אפשר לבדוק את הסכום לסגירת ההפטר. יש לבדוק את תביעות החוב והסכום שצברת בקופה.

  לגביי פיצויי הפיטורים- שוב יש לבדוק עם הנאמן, אבל בדיקה נכונה.
  כל אחד יכול להגיש בקשות לבית המשפט באופן עצמאי, אך הדבר לא מומלץ.

  פני למשרדנו ונראה מה כן אפשר לעזור.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.