תביעת חוב מזונות בתיק פש"ר - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • גל

  נשלח ע"יגל 18:15, 8 באפריל 2014

  שלום רב, הגרוש שלי נמנע מלשלם מזונות קטין ותביעת רכוש. ניסיתי בהליכי הוצל"פ לגבות את החוב לפי פסק הדין של בית משפט אולם לשווא. היות שיש לו הרבה נושים הוא פתח בעזרת עו"ד תיק פשיטת רגל והמחוזי הוציא צו כינוס נכסים. עליי להגיש כעת תביעת חוב למזונות קטין ולרכוש. היות שאני מגישה עצמאית אבקש לדעת האם מספיק לצרף לטופס 21 את דף החשבון לפי הוצל"פ או שצריך גם את פ"ד של בימ"ש למשפחה והאם יש לגולל בטופס את כל האירועים העובדתיים שהובילו לחוב או שמספיק לציין את החוב ולצרף אסמכתאות? בתודה מראש

  השב
 • 20:12, 8 באפריל 2014

  במסגרת תביעת חוב לחובות עבר, עלייך לצרף את כל המסמכים התומכים בתביעת החוב.
  בנוסף, רצוי שתגישי בקשה לקציבת מזונות קטינים לבית המשפט המחוזי, הדן בפש״ר, בהתאם לסעיף 128 לפקודת פשיטת הרגל. הקצבת מזונות תיקבע על ידי בביהמ״ש ועל הגרוש יהיה לשלם לך בהתאם להחלטת בביהמ״ש.
  היתרון בבקשה כנ״ל הוא, שאם הגרוש לא יפעל בהתאם להחלטה הנ״ל, ייחשב כמי שפועל בחוסר תום לב. או אז, תהיה פתוחה בפנייך הדרך לפנות ולבקש לבטל את ההליך בו הוא מצוי ולהמשיך ולתבוע אותו באמצעות הוצל״פ, לרבות פקודת מאסר אשר תחייב אותו בתשלום המזונות בהתאם להחלטת בביהמ״ש לענייני משפחה.
  במידה ולא הבנת את כל המלל הנ״ל, את מוזמנת להתקשר למשרדי על מנת לקבל הסבר.

  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.