פשיטת רגל או הסדר נוח ? - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • עוזי

  נשלח ע"יעוזי 14:25, 26 במאי 2014

  טל שלום, עקב חובות גדולים לבנקים ולפרטיים נאלצתי לסגור את העסק שהיה ברשותי. (כ 500000 ש''ח) כרגע אני עובד במשכורת של 5000 ש''ח אצל אדם שקנה את פעילות העסק שלי בתפקיד מנהל העסק (ללא עובדים נוספים) השאלה שלי האם כדאי ללכת לכיוון פשיטת רגל או לנסות להגיע להסדר נושים (בנקים , עובדים שפיטרתי..). יכולת ההחזר שלי כרגע אולי 500- 700 ש''ח בחודש. תודה, עוזי

  השב
 • 15:34, 26 במאי 2014

  עוזי צהריים טובים, במענה לשאלתך אני נזקק ליותר פרטים על מנת לייעץ לך נכונה. בהליך פשיטת רגל, ראשית יש לבדוק את נסיבות הסתבכותך הכלכלית. הבדיקה הינה על בסיס אופן יצירת החובות והאם אלו נוצרו בתום לב ביצירתם.
  מאחר ואין בידי התשובות קשה לי לענות לך האם הליך פש"ר הוא המתאים ו/או הליך הסדר נושים.
  כעיקרון, חובות המצויים בהוצל"פ בסכום של חצי מיליון ש"ח, רק יתפחו לסכומים גבוהים מאוד עקב הריביות הגבוהות בהוצל"פ, משכך, עליך להזדרז על מנת לפתור הבעיה. פנה נא לעו"ד בקיא בתחום, המצא פרטים מלאים, כדי שיסייע בידך.
  בברכה,
  טל גוטרמן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.