הלוואה בזמן פשיטת רגל - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 18:32, 11 באוגוסט 2014

  שלום לקחתי הלוואה ע״ס 15000 ש״ח לפני כשנתיים, הלוואה פרטית באישור משרד האוצר, נתתי שקים שלי ל12 חודש ובמעמד קבלת הכסף החתימו גם את בעלי שבאותה תקופה היה פושט רגל. מאחר וחליתי לא יכולתי להחזיר את ההלוואה והפכתי להיות מוגבלת בבנק לפני כחודש בעלי קיבל הפטר מפשיטת הרגל אבל יש לו הגבלות בבנקים מאותה חברה שנתנה לנו את ההלוואה. רציתי לדעת האם נכון להיום בעלע צריך לשלם את כל הסכום שם ההלוואה מאחר ואני מקבלת קצבת נכות אין באפשרותי לשלם והאם בכלל הם יכלו להחתים אותו על ההלוואה?

  השב
 • 18:42, 11 באוגוסט 2014

  אור שלומות,
  על בעלך לפרוע החוב, מאחר ולמעשה פעל בניגוד לחוק עת חתם כערב על הלוואה עת היותו בהליך פש"ר. מעשה כאמור נוגד את הוראות הפקודה, על בעלך היה איסור ליצור למעשה חוב חדש בהיותו בהליך הפש"ר, חתימת ערבות להלוואה הינה עבירה על החוק.
  צר לי, אך בעלך חב כיום בדיוק כפי שאת חבה לאותה חברת הלוואות.
  וכעת אייעץ לכם, פנו אל עוה"ד של הזוכה, ונסו להגיע עימו להסכם פשרה לפיו תסולק ההלוואה וייסגרו תיקי ההוצל"פ אשר נפתחו כנגדכם.
  אנא פנו אל עו"ד הבקיא בייצוג חייבים על מנת שיסייע לכם. אל תנסו לעשות זאת בעצמכם.
  בברכה ובהצלחה, טל גוטרמן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.