הימנעות מעיקול משכורות - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 10:45, 8 באפריל 2015

  טל חג שמח. אני ורעייתי נמצאים רגע לפני צו כינוס . ברצוני לברר האם ניתן למנוע עיקול משכורות בשלב זה ? פתיחת תיקים בוצעו לפני החג במחוזי חיפה . האם לקיחת מקדמה מהמעסיקים יכולה ליצור מצב שהיתרה לא תהא ברת עיקול בשל חוק הגנת שכר ? שאלה שנייה : במידה ואני ורעייתי מרוויחים כל אחד 6500 נטו ויש קטין באחזקתנו . מה השכר המובטח לכל אחד מאיתנו במקרה של הטלת עיקולי שכר ? תודה על התייחסותך .

  השב
 • 16:19, 8 באפריל 2015

  חג שמח, ראשית אענה לך על השאלה לגבי מקדמת השכר. מקדמה כשמה כן היא, ולכן היא מופיעה בתלוש השכר שתקבלו מאת המעביד ולכן משמעותה כשכר לכל דבר ועניין לרבות לעניין עיקול שכר. שנית לגבי מהו השכר המובטח לכם במקרה של הטלת עיקול משכורת, הרי שזה מורכב ממספר אלמנטים, לרבות מספר הנפשות החוסות בצל קורתכן ובנוסף גילאים של הילדים, האם הם מתפרנסים בעצמם ועוד כהנה וכהנה שאלות. משכך, אנא הפנו את שאלתכם לפורום הוצל"פ ונסו להרבות בפרטים הנדרשים...

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.