פשיטת רגל ותשלום מזונות לאחר צו הפטר - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • אנונימית

  נשלח ע"יאנונימית 08:03, 16 באפריל 2015

  שלום, ברצוני לדעת אם אדם נמצא בתהליך של פשיטת רגל ויחד עם זאת מוגשת ע"י גרושתו בקשה לקבלת מזונות. והחייב עומד לפני קבלת צו הפטר. אך מפחד לצאת מפשיטת רגל שמה נצברו לו הפרשים בשל תביעת המזונות. מה שרציתי לדעת היא האם לאחר קבלת צו הפטר בפשיטת רגל, נשארים לו חובות בגין ההפרש שהיה צריך לשלם לקופה ושילם למזונות. אם אפשר הפניה לסעיפים רלוונטיים, מה שמצאתי עד כה לא נותן תשובה חד משמעית. תודה מראש

  השב
 • 10:09, 16 באפריל 2015

  חוב עבר של המזונות, היינו חוב בטרם צו הכינוס של פושט הרגל הינו חוב בדין קדימה ועל החייב לשלמו במלואו. לאחר קבלת צו הפטר של החייב, את רשאית להמשיך ולנסות לגבותו באמצעות ההוצל"פ.
  לגבי הפרשים במידה ודמי המזונות הוקצבו על ידי בית המשפט של הפש"ר, הרי שהפרשים אלה, יש להוסיף לתיק ההוצל"פ אשר מנוהל על ידך, כהגדלת חוב מזונות.
  בברכה,

  תגובה
 • 10:52, 16 באפריל 2015

  טל תודה רבה ! עזרת לי מאוד... אם תוכלי להפנות אותי למקורות (פסיקה ו/או סעיפי חוק) שאוכל להסתמך עליהם, אודה לך מאוד. תודה שוב ויום טוב

  תגובה
 • 11:18, 16 באפריל 2015

  תוכל*

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.