מה ההבדל בין פשיטת רגל לאיחוד תיקים - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 14:47, 12 בנובמבר 2012

  שלום וברכה, יש לי כמה הוצאות לפועל. חשבוני עוקל. אציין שבעלי נכה 75% וחולה טרשת נפוצה. פניתי לעו"ד מטעם הרווחה. ושם נאמר לי שיש לבדוק האם אני צריכה איחוד תיקים או פשיטת רגל. שאלתי היא: מה ההבדל בינהם? מה היתרונות והחסרונות בכל אחד מהם ובאילו מקרים משתמשים בהם. בתודה רבה מראש.

  השב
 • 17:40, 13 בנובמבר 2012

  לצערי, איני יכול לספק מידע על בסיס הנתונים אשר שלחת.

  יש לגובה החובות משמעות גדולה מאד.
  יש גם משמעות לשאלת קיום של נכסים או זכויות.

  בד"כ באיחוד תיקים, ההליך מספק הגנה מפני נושים, אך אין לו תכלית לסיום החוב, ובדרך כלל, כאשר מדובר בצו תשלומים נמוך החובות רק גדלים או היות האדם בעל חובות.
  זהו הליך זול וקצר.

  הליך פשיטת רגל הוא מורכב, יקר אך הוא בעל תכלית לסיום החובות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.