משיכת פנסיה ופיצויים ללא ניתוק יחסי עובד מעביד בצו בית משפט - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 13:24, 6 במאי 2015

  שלום, אני מעוניין למשוך את הפנסיה והפיצויים שלי לטובת סיום הליך פשיטת רגל. הקופה כרגע מעוקלת לטובת בית המשפט וברצוני לבקש מבית המשפט שיממש את העיקול. הבנתי שעצמאית אני לא יכול למשוך את הפנסיה או הפיצויים כל עוד אני מועסק באותה החברה. האם בצו בית משפט כן ניתן למשוך את הפנסיה או הפיצויים ללא עזיבת מקום העבודה? תודה ליאור

  השב
 • 14:32, 7 במאי 2015

  כעיקרון באישור בית המשפט ובכפוף לסעיף 85 (א1), במידה ואתה מסכים.... ניתן לבצע ויתור על כספי הפנסיה. ברם קח בחשבון שיוטל מס בגין השבירה של התוכנית...
  במקומך, לא הייתי ממהר לעשות כן. אני ממליץ לך בחום להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום הפש"ר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.