ניצול לרעה של פשיטת רגל - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • יהודה

  נשלח ע"ייהודה 22:57, 21 במאי 2015

  יש לי דוד עם חובות של כ300000 ש"ח. אבי היה הערב שלו. כעת הוא הכריז על פשיטת רגל וכל החובות עוברים לאבי אך הבן אדם משתכר, ועובד בשחור האם ניתן לערער בטענה זו על פשיטת הרגל? תודה

  השב
 • 10:37, 22 במאי 2015

  יהודה שלום וחג שמח, התנהלות חייב כפי שתוארה על ידך, מהווה התנהלות בחוסר תום לב בהליך פש"ר, ורצוי שתובא לידיעת בעל התפקיד הממונה בהליך הנ"ל. כעת לגבי שאלת ערבותו של אביך, עת חייב מצוי בהליך פשיטת רגל הרי שהינו חדל פירעון, ומשכך ערבים לחוב יהיו אלה שייצטרכו לשאת בחיוביו. ברם, במקרה כנ"ל הרי שעל אביך ליידע את בעל התפקיד של החייב בפש"ר, שטענה כזו הרי שיכול ותביא לביטולו של ההליך בו מצוי החייב עקב חוסר תום לב. או אז, החייב העיקרי אינו חדל פירעון, ועל הנושה לפעול ולמצות את החוב ממנו טרם יפנה אל הערבים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.