האם חובה למכור דירה בפשיטת רגל? - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • מילקי וניל

  נשלח ע"ימילקי וניל 21:55, 23 ביוני 2015

  שלום, מכוח צו ירושה של אימי ז"ל שהורישה את מלוא חלקה ברכוש המשותף עם בעלה(1/2) כלומר אחי שהוא פושט רגל יורש 1/4, אני 1/4, בעלה 1/2. יש שתי דירות. אחת מושכרת ואני מעוניין שתמשיך להיות מושכרת. האם הנאמן של אחי יחייב אותנו למכור את הדירות? האם אוכל להציע איזו דירה למכור ?(שזו שאינה מושכרת) האם אוכל לרכוש את הדירה והאם יש לי עדיפות? אודה לתשובתך

  השב
 • 09:16, 24 ביוני 2015

  שלומות, שאלתך מורכבת ועל כן אני ממליץ לך שתפני לייעוץ משפטי עם עו"ד הבקיא בתחום הפש"ר. לצורך הבהרה, הנאמן על נכסי אחיך אשר מצוי בהליך הפש"ר, נכנס לנעליו, הווה אומר, הוא רשאי לבקש פירוק שיתוף במקרקעין, לגבי החלוקה ואופציות הבחירה לגבי אי אלו נכסים, רצוי שתתייעצי כפי שאמרתי. לגבי זכותך לרכוש את חלקו של אחיך במקרקעין, הרי שבהתאם להוראות החוק והפקודה, יהא עלייך להשוות את המחיר הגבוה ביותר שיתקבל על המקרקעין לאחר הליך ההתמחרות בין המציעים אשר יבקשו לרכוש את המקרקעין. את רשאית לפנות אלי על מנת שאוכל להסביר לך העניין בפגישה אישית. בהצלחה. טל גוטרמן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.