פשיטת רגל כאשר יש הלוואה שחתום בה ערב - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • מרים

  נשלח ע"ימרים 09:42, 7 ביולי 2015

  שלום רב. אני ככול הנראה מתחילה תהליך של פשיטת רגל, יש לי חובות של כ 120000 ש"ח (לבנקים + הלוואות חוץ בנקאיות). השאלה שלי זה לגבי חוב בנק לבנק יהב ,אשר שם יש לי הלוואה החתומה בערבות ע"י הגרוש שלי , נוצר חוב בהלוואה הנ"ל כי אני לא עומדת בהחזרים. והם מפנים את זה כרגע לעו"ד , האם החוב הזה היתבטל בפשיטת רגל (במידה ויבטלו לי את החובות) או שבגלל שחתום ערב זה יעבור לערב? והאם כדאי להחזיר את החוב בנתיים עד שיפתח תיק של פשיטת רגל? תודה על המענה :)

  השב
 • 10:07, 7 ביולי 2015

  מרים שלומות, כאשר ישנו ערב לחוב של פושט רגל, המשמעות היא כי החוב ניתן לגבייה מאת הערב לו, בנוסף לחייב העיקרי. ככל ערבות אחרת. לידיעתך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.