חוב לתאגיד מים בפש"ר - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 09:54, 14 ביולי 2015

  שלום רב, אני מצוי בהליך פש"ר, לאחר צו כינוס. לאחרונה תאגיד המים פנה אליי בדרישה לשלם חוב שנוצר לפני מתן צו הכינוס. בזמן הבקשה שלי לפש"ר לא ידעתי על קיומו של החוב ולכן לא הצהרתי על תאגיד המים כנושה. שאלתי: 1. מה דין החוב הזה של תאגיד המים - האם הוא צריך להגיש תביעה חוב? 2. במידה ואקבל הפטר - האם החוב לתאגיד מים יכול להיכלל בהפטר? האם הוא נחשב לנושה רגיל? 3. האם תאגיד המים יכול לפנות להוצל"פ ולהטיל עיקולים בחשבוני או שמא הימצאותי בכינוס נכסים מגן עליי מפני העיקול הזה?

  השב
 • 10:19, 14 ביולי 2015

  רוני שלומות, חוב אשר לא הוצהר ברשימת החובות על ידי החייב, יש לבקש את רשות בית המשפט של הפש"ר כדי להוסיפו לרשימה. ללא כל קשר, עליך להעביר את עותק צו הכינוס לתאגיד המים כדי שזה יעכב את כל ההליכים כנגדך ויגיש תביעת חוב לכונ"ר בהתאם להוראות הצו. לגבי שאלותיך הנוספות, תאגיד המים מהווה נושה רגיל ככל הנושים ובמידה ותקבל הפטר מהחובות חוב זה יהא חלק ממנו. בהצלחה

  תגובה
 • 10:20, 15 ביולי 2015

  עו"ד גוטרמן תודה רבה על תשובתך.

  האם יש סע' בפקודה או בתקנות פשיטת רגל הקובע שעליי לבקש מבית המשפט לצרף נושה שהתגלה באיחור?

  אם כן - אשמח לדעת מהו.

  תודה רבה מראש !

  תגובה
 • 12:17, 15 ביולי 2015

  רוני, אין סעיף מפורש למעט הוראות הפקודה לפיה על החייב להגיש טופס 5 בבקשה לכונ"ר. הבקשה להתרת הוספת נושה הינה חלק מבקשות למתן הוראות המוגשות דרך קבע לבית המשפט. בברכה, טל גוטרמן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.