נכס שנתפס ....מה גורל ההפטר? - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • נתן

  נשלח ע"ינתן 09:51, 15 ביולי 2015

  שלום אדוני. נזכרתי ועל כן אני שוב פונה. אני בהליכי כינוס עם מנהל מיוחד שמונע ועם תאריך דיון לנושים 12/2015 משלם ומדווח כמו שעון (שוויצרי). בעבר מטעמי מס שימשתי נאמן לפיסת קרקע שחבר ילדות רכב 0מוכח במסמכים) וכאמור אני שמשתי כנאמות זמנית על פי חוק. העסקה הסתבכה כאשר עורך הדין חלה ואןשפז ובטעות משרדית (מוכחת ומוצהרת) נרשם הנכס על שמי עם הערה "אי עשיית עסקה" בנסח טאבו. בין לבין נתפס הנכס ועוקל ע"י נושה ובהמשך כונס אצל המנהל המיוחד. כלהסבר לא הועיל, המנהל וסיבותיו עימו אינו משתף פעולה עם בעל הקרקע ובא כוחו, ועל כן הגישו תביעה להשבת הנכס. כאמור לי יש דיון וכל הפרמטרים מאפשרים לי בקשת הפטר בדיון. השאלה: האם התביעה בין חברי לבין המנהל המיוחד דוחה את מתן ההפטר או אני יכול להכריז כי אני לא צד בענין ואני מוותר ויתור מוחלט עד להסדר /פסק דין/ בינהם? תודה

  השב
 • 10:15, 15 ביולי 2015

  נתן שלומות, כל עוד מתנהל הליך של ביטול הענקה ו/או ביטול עסקת מקרקעין כאמור, הרי שלא יינתן לך הפטר. משכך, עליך לעמוד על זכויותיך ולהוכיחם בפני הנאמן בתיקך באמצעות עו"ד אשר ייצג אותך בעניין דא. העניין הוא חשוב מדי בכדי שתוכל לזלזל בו. ביטול הליך כאמור יכול ויפגע בהליך הפש"ר שלך. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.